Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugsėjo 19 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8734771
Šiandien: 472
Dabar: 112
Prenumerata

 
 
Naujienos
Laimingo skrydžio, Lietuva!

   Valstybės atkūrimo šimtmetį suvokiame ne tik kaip sukaktį, bet ir paskatinimą suprasti dabartį ir tikslus ateinančiam šimtmečiui.  Kokią norime mes matyti Lietuvą, ką galime ir turime padaryti dėl jos klestėjimo?

   Skelbdami akciją „100 paukščių žinia Lietuvai“, pasirinkome kovo ir balandžio mėnesius. Pavasarį grįžtantys paukščiai mums parneša džiugią žinią apie gamtos pabudimą, širdis pripildo džiaugsmo ir dėkingumo Žemei. Priešistoriniais laikais žmonės, gyvenę iš medžioklės ir gamtos duodamų gėrybių rinkimo, labai laukdavo pavasario. Tikėdami, kad paukščiai  parneša šilumą ant savo sparnų, kartu patirdavo išsigelbėjimą nuo bado, šalčių, nepriteklių. Gal juos pavasarį atsiunčia deivė Paukštė? Senųjų tikėjimų atmintis gyva mūsų etninėje kultūroje, tradicinio kalendoriaus pavasario mėnesiai pavadinti paukščių vardais. Vieversio (vyturio), Varnėnų (špokų), Keturiasdešimties paukščių,  Pempės, Gandro  dienos gerai žinomos ir minimos mokyklose, vaikų darželiuose, bendruomenėse. Kovą ir balandį organizuojama daug gamtinių renginių, konkursų, parodų, edukacijų, žygių, keliami inkilai, todėl  akcijos formatas  pritraukė daug dalyvių.

   Būdami modernios Lietuvos piliečiai, tikėdami jos sėkmės istorija, suvokiame ir kiekvieno iš mūsų atsakomybės svarbą. Galvodami apie Žemės pabudimą ir valstybinę šventę, siuntėme Lietuvai linkėjimus ant sukurtų ir pagamintų paukščių sparnų. Į akciją atsiliepė ne tik Raseinių rajono, bet ir Tauragės, Kauno, Ukmergės, Utenos, Telšių, Plungės, Trakų, Lazdijų  rajonų vaikų darželiai ir mokyklos. Tokia Lietuvos atkūrimo 100-mečio paminėjimo idėja sudomino ir jaunuosius Raseinių policijos rėmėjus, kaimų bibliotekų skaitytojus  ir kaimų bendruomenių atstovus.  32 kolektyvai sukūrė per 1500 įvairiaspalvių paukščių, sveikinančių Lietuvą su atkūrimo 100-čiu. Paukščiai sukurti įvairiomis technikomis: be tradicinių pieštų, lankstytų iš popieriaus, ant medžių šakų suposi iš gamtinės medžiagos pagaminti, puošti plunksnomis, megzti ir siūti sparnuočiai. Sukurta daug nuoširdžių ir originalių linkėjimų, kurie paukščių sparnais nuplasnojo  po pavasario žaluma nespėjusius pasipuošti medžius: „Linkiu Lietuvai nepasiduoti iškilus sunkumams“, „Lietuva, linkiu kad visi žmonės tave mylėtų“.

   Trakų rajono Lentvario pradinės mokyklos 4 d klasės mokiniai išlankstė  100 gervių,  linkėdami Lietuvai taikos, laisvės, vienybės, santarvės, meilės, grožio ir klestėjimo per amžius (foto).

   Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos gimnazistai visą mėnesį augino Laisvės paukščio sparnus, išmargino plunksnas savo linkėjimais Lietuvai, dalijosi savo svajonėmis, kad Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse drąsiai išskleistų savo sparnus ir skristų į ateitį (foto).

   Gimnazistų mintys:

   Man tėvynė – tai lyg karys mūšio lauke – kraujuojantis, žaizdotas, sopulingas, bet visados tvirtas, išdidus ir ryžtingas. Linkiu ir noriu, kad drąsos ir pasididžiavimo Lietuvos žmonėms netrūktų dar daug metų.

   Patys tikriausi ir nuoširdžiausi darbai, mintys gimsta iš patriotiškai brandaus žmogaus širdies, nes tėvynė – tikroji gyvenimo įkvėpėja ir mūza.

   Lietuvos valstybės šimtmetis yra be galo svarbi ir reikšminga šventė. Ji man pirmiausiai reiškia laisvę – laisvai kurti, turėti išskirtinę nuomonę, nepriklausomai rašyti ne tik savo, bet ir Lietuvos istoriją. Lietuvai linkėčiau svarbiausio – tiesos.

   Linkiu Lietuvai dar ilgai gyvuoti, išlikti stipria, kad ir kas benutiktų, o Lietuvos žmonėms būti ištikimiems, kovoti už savo tėvynę, ginti jos garbę.

   Paukščiai gerąją žinią išnešiojo po visą Lietuvą. Akcijos „100 paukščių žinia Lietuvai“  nuotraukos prieinamos Dubysos regioninio parko direkcijos Facebook‘o paskyroje albume „100 paukščių žinia“.

   Gero skrydžio, Lietuva ! Mūsų sparnai auga kartu su Tavimi.

 

https://www.facebook.com/pg/dubysosregioninioparko.direkcija/photos/?tab=album&album_id=792036827661807

 

Dubysos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Laimutė Pečkaitienė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.