Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. rugpjūčio 25 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 
 
Naujienos
Savivaldybė griežčiau kontroliuos socialinio būsto skolininkus

   Per 2018 metus buvo įrašyta į eilę 51 asmuo ir šeimos. 29 asmenys ir šeimos gavo būstus. Per pastaruosius daugiau nei trejus metus nuo Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo įsigaliojimo pradžios 2018 m. buvo išnuomota daugiausia būstų.

    Tai nulėmė nupirkti būstai. Šiuo metu laukiančių eilėje yra 112 asmenų ir šeimų (13 asmenų ir 99 šeimos), kurių didžioji dalis būsto prašo Raseinių mieste. Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyresniosios specialistės Jolitos Pamedytytės teigimu, 2015 m. sausio 1 d. pasikeitus Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, situacija žymiai pagerėjo. Įstatymas reglamentuoja didesnę kontrolę, todėl kiekvienų metų viduryje eilė sumažėja, o būsto laukiančiųjų laikas sutrumpėja. Specialistė primena, kad dar 2015 m. pradžioje socialinio būsto eilėje laukė 282 asmenys ir šeimos.

   Tačiau kelia nerimą tie socialinio būsto gyventojai, kurie yra skolingi už komunalines paslaugas. Jų nemažėja – šiuo metu skolininkų sąraše yra 44 asmenys ir šeimos. Juos artimiausiu metu svarstys ir priims atitinkamus sprendimus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija.

   Pasak J.Pamedytytės, dabartinės valdžios didelis dėmesys krypsta ir į socialinio būsto gyventojus, kurie nesaugo turto ir jį niokoja. Taip pat ir į tuos gyventojus, kurie išvyksta į užsienį, palikdami tuščius būstus. Savivaldybė griežčiau kontroliuos tokius gyventojus ir, reikalui esant, imsis teisinių veiksmų. Jau artimiausiu metu mero pavedimu įpareigoti mero pavaduotojas ir specialistai apžiūrės kiekvieną socialinį būstą. Po apžiūros bus priimti atitinkami sprendimai. Socialiniai būstai turi būti naudojami pagal paskirtį ir saugomi.  

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.