Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. vasario 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8272159
Šiandien: 1592
Dabar: 26
Prenumerata
Naujienos
Savivaldybėje – tarptautinio projekto dalyvių mokymai

   Projekto „Sveikatą stiprinančios fizinės veiklos strategijų plėtra ir praktinis įgyvendinimas Europos vietos bendruomenėse“ mokymai ir partnerių susitikimas įvyko Raseinių rajone. Projekto partnerių, atvykusių iš Turkijos, Italijos, Kroatijos, Lenkijos ir Latvijos, mokymų tema buvo „Sveikatą stiprinančios fizinės veiklos tarpžinybinis stiprinimas: senjorai ir dirbantieji“, dalyviai dalinosi gerąja patirtimi, vyko diskusijos ir vizitai į įstaigas.

   Mokymų pirmoji dalis buvo skirta susipažinti su tema bei suformuoti komandą. Diskusiją moderavo tarpsektoriniaus bendradarbiavimo ekspertas Marius Ulozas. Išanalizavę temą ir pristatę esamą situaciją savo regione, projekto dalyviai vyko į vizitus įstaigose. Siekdami susipažinti su darbuotojų sveikatinimu, jie apsilankė Švedijos bankininkystės ir draudimų grupės „Skandia“ padalinyje Lietuvoje. Ši kompanija buvo pasirinkta ne tik dėl to, kad puikiai rūpinasi sveikatinančia darbo aplinka (ergonominiai stalai ir kėdės, oro ventiliacija, švieži vaisiai, virtuvė, sveikatos draudimas ir t.t.) ir darbuotojų fiziniu aktyvumu (nemokamos treniruotės, apmokamas dalyvavimas sporto renginiuose, patys darbuotojai skatina aktyvų laisvalaikį ir pan.), bet ir dėl to, kad „Skandia“ darbuotojų skaičiumi nėra didelė (apie 100 dirbančiųjų).
   Raseinių rajono Gėluvos kaimo bendruomenėje buvo apžiūrima infrastruktūra, sukurta fiziniam aktyvumui. Kaimų bendruomenėje „Betygala“ projekto dalyviai įsitikino žmonių sveikatinimo nauda renkant arbatžoles, įrengtu taku, remiantis Sebastiano Kneipo sveikatos filosofijos metodika. Raseinių švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai supažindino su Raseinių trečio amžiaus universitetu (TAU), kurio studentai-šokėjai praktiškai parodė, ką išmoko studijuodami TAU Etnokultūros (šokio ir dainos) fakultete. Su vykdomu senjorų sveikatinimu svečius supažindino ir Blinstrubiškių socialinių globos namų darbuotojai.
   Mokymų pabaigoje buvo aplankyta Betygalos Maironio gimnazija. Projekto dalyviai prisidėjo prie Dubysos regioninio parko direkcijos žygio vienomis gražiausių Raseinių rajono vietų – Dubysos slėniais.
   Mokymus organizavo projekto vadovė ir koordinatorė Gintarė Greičiūtė – Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento vyriausioji specialistė – ir projekto asistentė bei finansininkė Rūta Butkienė – Savivaldybės administracijos Centralizuotos buhalterinės apskaitos skyriaus vyriausioji specialistė. Projekto koordinatoriai aptarė kitų mokymų Kroatijoje detales ir eigą.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.