Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. gruodžio 11 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Nesaugus interneto naudojimas

   Pastaruoju metu žalingo turinio sklaidos internete reguliavimas yra viena iš aktualių informacinės visuomenės plėtros problemų. Internetas, jei juo nepilnamečiai naudojasi be suaugusiųjų priežiūros, gali sukelti nemažai pavojų. Saugiam vaikų darbui internete turi būti skirtas ypatingas dėmesys. Todėl lapkričio 8 d. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba kartu su Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centru (KOPŽI) organizavo seminarą tema „Kada internetas tampa pavojingu nepilnamečiams?“. Šios programos tikslas – supažindinti specialistus, dirbančius su nepilnamečiais, apie vaikų išnaudojimą ir verbavimą internete.

   Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, sveikindamas visus seminaro dalyvius bei linkėdamas prasmingo darbo akcentavo, kad pasirinkta tema yra labai aktuali, todėl sprendžiant šias problemas būtina apie tai kalbėti su specialistais, tėvais/globėjais, informuoti bendruomenę.

   Seminaro lektorius, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Sergej Chaniutko kalbėjo apie pavojus, kurie tyko virtualioje erdvėje ir kaip nuo jų apsisaugoti. Buvo demonstruojama filmuota medžiaga, aptariami pavyzdžiai apie vaikų seksualinį išnaudojimą, patyčias internete, prekybą žmonėmis, kalbėta apie keliaujančius vaikų seksualinius išnaudotojus ir galimas prevencines priemones.

   Lektorė Kristina Mišinienė, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro vadovė, kalbėjo apie teikiamą pagalbą asmenims, nukentėjusiems Lietuvoje ir už jos ribų nuo seksualinės prievartos ir/ar įvairių prekybos žmonėmis formų: prostitucijos, prievartinio darbo, fiktyvių santuokų, elgetavimo, išnaudojimo nusikalstamoms veikoms. Pristatė neseniai pasibaigusią didelę vaikų išnaudojimo bylą, kuri taip ir liko „nematoma“.

   Seminare dalyvavo ne tik Raseinių rajono, bet ir Jurbarko, Kelmės, Marijampolės ir Tauragės rajonų specialistai ir pareigūnai, dirbantys su nepilnamečiais. Seminaro pabaigoje vyko diskusijos, lektoriai atsakė į iškilusius klausimus.

 

 

 

Audronė Kumpikevičienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.