Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. sausio 22 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8198117
Šiandien: 685
Dabar: 54
Prenumerata
Naujienos
Kekava tiesia partnerystės ranką

   Raseinių rajono savivaldybėje lankėsi Latvijos Respublikos Kekavos savivaldybės atstovai su tikslu aptarti ES finansuojamų bendrų tarptautinių projektų įgyvendinimo galimybes.

   Latvių delegacija pirmiausia apsilankė pas rajono merą Algirdą Gricių. Delegacijos vadovas Kekavos savivaldybės Investicijų skyriaus vedėjas Maris Ozolins mūsų Savivaldybės vadovą supažindino su viena iš projektų idėjų: Kekavos vietos veiklos grupė pagal „Leader“ programą (kuri orientuota į kaimo plėtrą) rengia vandens išteklių išsaugojimo projektą, kurio trukmė - iki 3 metų. Įgyvendinant projektą būtų organizuojamos su vandens resursų panaudojimu susijusios veiklos, apimančios sportą, liaudies amatus, kultūrą ir t. t. Kekaviškiai kviečia mus tapti šio bei kitų, smulkesnių, projektų partneriais ir drauge organizuoti projektines veiklas, sudaryti galimybes keistis patirtimi amatininkams, kaimo bendruomenėms, jaunimui ir pan. Meras Algirdas Gricius pritarė šiai iniciatyvai ir žadėjo suteikti pagalbą, jei jos prireiktų. Mūsų rajone su kaimo plėtros „Leader“ programa dirba Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija“, tad Kekavos delegacijai buvo surengtas susitikimas su šios bendrijos atstovais, kultūros, sporto, jaunimo reikalų specialistais. Drauge sutarta tapti projekto partneriais, jei nekils nesklandumų teikiant paraiškas ministerijai ir kt.

   Kekavos savivaldybės delegacijai buvo surengta pažintinė programa. Lydimi Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausiųjų specialistų Loretos Sirvidienės ir Raimundo Petroševičiaus, kekaviškiai apsilankė Laurynų šeimos kepykloje „Laugena“. 1985 m. įkurtoje kepyklėlėje, puoselėjant senąsias lietuvių tradicijas bei receptūras, kepama kaimiška duona, konditerijos gaminiai ir, žinoma, Laurynų šeimos pasididžiavimas - šakočiai, gaminami pagal senovinį receptą ir turintys kulinarinio paveldo statusą. Svečiams buvo pademonstruota, kaip šakočiai kepami specialiose krosnyse, kūrenamose beržinėmis malkomis – tik taip kepamas šakotis įgauna puikų skonį ir gali išsilaikyti labai ilgą laiką. Latviai pasigardžiuodami krimto šviežio šakočio ragelius – pasirodo, jų šalyje toks skanėstas nėra gaminamas! Apsirūpinę lietuviška duona ir šakočiais, svečiai apsilankė Norgėlų kaime, kur pasigrožėjo išpuoselėta gyvenvietės aplinka, susipažino su bendruomenės įgyvendintais projektais: įrengta lauko scena, sutvarkyta viešąja erdve, vaikų žaidimo aikštele. Nuvykę į rajoninio konkurso „Metų ūkis 2017“ nugalėtojų ūkininkų Stasės ir Antano Račų sodybą, išgirdo sėkmingo ūkininkavimo istoriją.

   Kekavos delegacijai viešnagė Raseinių krašte paliko malonų įspūdį ir sužadino naujų idėjų ateities bendradarbiavimui.

   Raseinių rajono savivaldybė su Latvijos Respublikos Kekavos savivaldybe susitarimą dėl bendradarbiavimo verslo ir investicijų skatinimo, švietimo, kultūros ir meno, sveikatos apsaugos, turizmo ir sporto, ekologijos ir racionalaus gamtos išteklių panaudojimo srityse yra pasirašiusi 2013 m. Raseinių ir Kekavos atstovai ne kartą viešėjo vieni pas kitus, dalijosi patirtimis ir bendradarbiavo įgyvendinat žemės ūkio, verslo, sporto, kultūros ir kt. iniciatyvas.

 

   

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.