Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugsėjo 25 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8751785
Šiandien: 208
Dabar: 46
Prenumerata

 
 
Naujienos
Rengiamas naujas regionų kultūros finansavimo modelis

   Lietuvos kultūros taryba (LKT) kartu su LR kultūros ministerija rengia naują regionų kultūros finansavimo modelį – Tolygios kultūros ir meno raidos projektų regionuose sąrašo sudarymo tvarkos aprašą.

   Anot Kultūros ministerijos, tolygios kultūros ir meno raidos regionuose modelio tikslas – užtikrinti kultūros prieinamumą ir jos įvairovę, mažinti kultūrinę atskirtį tarp didmiesčių ir atokiau nuo jų esančių miestų bei miestelių. Numatoma, kad prie LKT bus sudaryta 10 regioninių kultūros tarybų (RKT), kurių veikla aprėps apskričių geografines teritorijas. Į RKT sudėtį bus įtraukta po du atstovus iš kiekvienos savivaldybės, ir vieną atstovą deleguos LKT. Šios tarybos vertins ir atrinks finansuoti pateiktus kultūros projektus. Kultūros ministerija skelbia, kad paraiškas šiuo metu baigiamo rengti regionų kultūros finansavimo modelio programai bus galima teikti jau šį rudenį, paskelbus pirmąjį 2019 m. finansavimo konkursą.

   Raseinių rajono savivaldybė, kaip ir visos šalies savivaldybės, sulaukė kvietimo teikti pasiūlymus dėl Tolygios kultūros ir meno raidos projektų regionuose sąrašo sudarymo tvarkos aprašo. Savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė aptarė šį klausimą su Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausiąja specialiste Silvija Čižaite-Rudokiene, Raseinių krašto istorijos muziejaus direktore Birute Kulpinskaite, Kultūros centro atstove.

   Pasitarimo metu išsakytos abejonės dėl naujojo regionų kultūros finansavimo modelio efektyvumo ir nutarta teikti pastabas, kad tvarkos apraše būtų išgryninti paraiškų vertinimo kriterijai, paraiškų teikėjai turi būti išsamiai supažindinti su paraiškų vertinimo rezultatais ir ekspertų išvadomis, taip pat turi būti numatyta vertinimo apskundimo tvarka.

   Su Lietuvos kultūros tarybos ir Kultūros ministerijos rengiamu nauju regionų kultūros finansavimo modeliu galima susipažinti čia  http://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/skelbiamos-konsultacijos-su-visuomene

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.