Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. liepos 6 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Raseiniai inicijuoja bendradarbiavimo galimybes tarp rajonų

   Karantino laikotarpis, uždaromos sienos bei įvesti apribojimai - nemenki iššūkiai pasaulio turizmo laukui. Jei iki krizės buvo skaičiuojama, jog turizmo sektorius pasaulio ekonomikos žemėlapyje dar užėmė beveik 9 proc. vietos, tai pandemijos laikotarpiu turizmo sektorius privalo išgyventi vienus kardinaliausių pokyčių. Vadovaudamiesi ne tik šalies, tačiau ir pasaulio tendencijomis, Raseinių rajono savivaldybė kruopščiai bei strategiškai apsvarsto problemas bei galimybes ne tik po karantininiame laikotarpyje, tačiau ir ilgesnėje laiko perspektyvoje. O šiuo metu, kaip pastebi Europos Komisija, vietos turizmas, turėtų būti vienas iš kertinių turizmo sektoriaus veiklų ir atsigavimo faktorių.

   Žvelgiant į rajono vietos specifiką ir stiprybes, nuo 2021 m. patvirtinta Raseinių rajono plėtros vizija: „Raseinių kraštas – modernus piligrimystės centras, patrauklus gyventi, investuoti ir svečiuotis“. Dabar, nelaukiant artėjančių metų, kurie būtų starto linija iki 2030-ųjų, Raseinių rajono savivaldybė imasi lyderystės įtvirtinant rajoną kaip modernų piligrimystės centrą bei užimant poziciją religinio turizmo srityje ne tik įveikiant COVID-19 padarinius, tačiau ir atskleidžiant nepakartojamą rajono veidą šaliai ir pasauliui. Suvokdami, jog stiprybė slypi bendrystėje, 2020 m. birželio 3 d. Raseinių rajono savivaldybėje įvyko susitikimas su Kelmės rajono, Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto savivaldybių atstovais. Susitikimo metu pasidalinta patirtimi įgyvendinant religinio turizmo skatinimo Šiluvoje plėtros planą bei diskutuota galimybė tarp savivaldybių pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kuri būtų orientuota į religinio turizmo skatinimą Lietuvoje. Visi dalyvavę susitikime vieningai pritarė, jog toks bendradarbiavimas būtinas ir netgi turėjęs įvykti anksčiau, tačiau džiugina, jog dabar pradėta iniciatyva neliks nutraukta ir bus tęsiama susivienijus keturioms savivaldybėms. Šiuo metu yra tęsiami bendradarbiavimo sutarties ir veiklų įgyvendinimo pasiruošimo darbai, o sutartys planuojamos pasirašyti Didžiųjų Šilinių atlaidų metu. Neabejotina, jog atrasdami savo vidinius resursus, nematerialius išteklius, galime ne tik įveikti COVID-19 pandemijos padarinius, tačiau, drauge su partneriais atsiskleisti pasauliui kaip modernus piligrimystės centras.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.