Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. vasario 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8272159
Šiandien: 1592
Dabar: 26
Prenumerata
Naujienos
Apie atliekų tvarkymą

   Į Raseinių miesto gatves šiukšliavežės išriedėjo su neįprasta palyda: šiukšliavežę lydėjo Savivaldybės vyriausiasis specialistas ekologas Giedrius Butkus, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ atliekų tvarkymo vadovė Živilė Žalabinaitė, pakuočių tvarkymo organizacijos Pakuočių atliekų tvarkymo organizavimo skyriaus vadovas Valdas Krulikas bei jo asistentė Eglė Razbadauskaitė. Palydos tikslas – pasižiūrėti, kaip gyventojai rūšiuoja atliekas, ar geba tinkamai tai daryti, ar užterštos pakuotės gabaliukas, gyventojo neatsakingai įmestas į konteinerį, nesugadina visą kruopščiai rūšiuotą konteinerį ir pan.

   Šįkart buvo tuštinami bei tuo pačiu tikrinami plastiko surinkimo konteineriai. Apvažiavus dalį Raseinių miesto gatvių, kuriose gyventojams iš viso buvo išdalinti 57 konteineriai plastikui, tačiau tik gerokai mažiau nei pusė, vos 37 proc. jų buvo išstumti į gatvę išvežimui. Kituose miestuose į gatves išstumiamų konteinerių buvo randama apie 70 proc. Mūsų Savivaldybės ekologas Giedrius Butkus svarsto, kad Raseiniuose toks mažas procentas išstumtų konteinerių galėjo būti ir todėl, kad po ilgai pliaupusio lietaus pagaliau nusišypsojo saulė, tad žmonės galėjo būti išskubėję į laukus, gelbėti juose pernelyg ilgai užsibuvusio derliaus.
   Reikia pasidžiaugti, kad tikrintojai gyventojams dėl rūšiavimo didelių priekaištų neturėjo, kai kuriuose konteineriuose, kaip antai prie Klevų gatvės Nr. 4 a ir 4 b namų išrūšiuota buvo tiesiog idealiai. Tačiau prie Saulės gatvės 1-ojo namo stovėjo konteineris, kuris, kol jis nebus išrūšiuotas, tol ir nebus išvežtas: kaip buitinių atliekų konteineris jis negali būti ištuštinamas, nes jame yra daug plastiko pakuočių, o kaip plastiko atliekų konteineris negali būti tuštinamas, nes jame pilna buitinių atliekų. Šiukšliavežės vairuotojas sakė, kad šis konteineris neišvežamas stovi jau labai seniai. Giedrius Butkus primena, kad už netinkamą atliekų tvarkymą gyventojams gali būti skiriamos ir administracinės baudos, siekiančios nemažas sumas. „Labai nesinorėtų to griebtis, tačiau bet kokiu atveju mes vis tik privalėsime išmokti atliekas rūšiuoti. Jei to daryti gyventojai neišmoks geranoriškai, teks už tokias „pamokas“ susimokėti, t. y. bus taikomos baudos“,- sakė Savivaldybės ekologas.
   Kai surinktų konteinerių turinį šiukšliavežė pasvėrė, o paskui pagal atskiras frakcijas šiukšliadėžės turinį išrūšiavo į skirtingus maišus, plastiko atliekoms skirtų konteinerių netinkamų atliekų turinys sudarė 19 proc., t. y. beveik penktadalis atliekų plastikui skirtuose konteineriuose atsidūrė neleistinai. Tačiau, kaip pastebėjo ekologas Giedrius Butkus, šiuo atžvilgiu mes neiškrentame iš bendro šalies konteksto, nes ir kituose šalies miestuose situacija yra panaši.
   Giedrius Butkus primena, kad tokių patikrinimų ateityje bus ir bus nemažai. Iki gyventojai išmoks tinkamai rūšiuoti. O kai visi kruopščiai rūšiuos, tai ir rinkliavos mokesčiai už atliekų tvarkymą nebekils.

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.