Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8026641
Šiandien: 4333
Dabar: 22
Prenumerata
Naujienos
Verslo–karjeros diena Ariogalos gimnazijoje

   Metų ratas sukasi nesustodamas ir, pasak mūsų klasiko K. Donelaičio, „jau saulelė vėl atkopdama budina svietą“. Vienas iš pirmųjų pavasario pranašų Lietuvoje – Kaziuko mugė. Ariogalos gimnazijoje šiemet tradiciškai pirmąjį kovo pirmadienį vyksta Verslo-karjeros diena. Šiai dienai ruošiasi ne tik mokiniai, pedagogai, bet ir mokinių tėveliai bei kiti įvairių profesijų atstovai. Gimnazijoje ugdomos mokinių karjeros kompetencijos, padedama jiems spręsti karjeros klausimus taip, kad jie gebėtų sėkmingai plėtoti asmeninę karjerą, įgyvendinti sprendimus dėl mokymosi, saviraiškos ir darbo, sėkmingai pasirinkti mokymosi kryptį, profesiją ar darbo veiklą, pereiti iš mokymosi aplinkos į darbo aplinką. Šią dieną gimnazijoje vyko daug renginių, skirtų karjeros ugdymui.

   Pradinukai susipažino su santechniko, kalvio, dailininko, muzikanto, paramediko, bibliotekininko, gydytojo profesija, šaulių veikla, piešė piešinius „Mano svajonių profesija“ bei darė klasės profesijų suvestines – diagramas. Po veiklų klasėse prasidėjo Kaziuko mugė. Smagus folkloro klubo pasirodymas paskelbė prekybos šurmulio pradžią. Sugužėjo pilna salė prekeivių, pirkėjų ir visiems buvo smagu: ir pridarė darbelių, ir prigamino maisto – gražu buvo žiūrėti. Žinoma, daug pagalbos sulaukta iš tėvelių, kuriems mokytojai labai dėkingi.
   5-8 klasių mokiniai dalyvavo susitikimuose su įvairių specialybių atstovais, lankėsi įstaigose ir įmonėse, organizavo konkursus, viktorinas. Apie savo profesijų ypatumus, darbo pobūdį, džiaugsmus ir sunkumus pasakojo kirpėja stilistė Z. Skapaitė, treneris A. Pranckevičius, technologijų mokytojas L. Klimas. Su kitų profesijų atstovais mokiniai susipažino jų darbo vietose: J. Skamarako buitinių paslaugų įmonėje, Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybos Ariogalos ugniagesių komandos būstinėje, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Ariogalos miesto filiale, UAB „Camira Fabrics“, VšĮ Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centre. Klasėse vyko renginiai, kuriuose mokiniai pristatė profesijas, jas „matavosi“, atsakinėjo į viktorinų klausimus.
   I-IV klasių mokiniai dalyvavo įvairiose paskaitose, susitikimuose, pokalbiuose, atliko praktinius darbus. Jie klausėsi Aleksandro Stulginskio universiteto atstovų paskaitų: Stojančiųjų priėmimo grupės vyr. vadybininko A. Girdžiaus apie studijų sričių pasirinkimą, studijų sričių ir individualaus ugdymo plano dalykų dermę, Ekonomikos ir vadybos fakulteto lektorės A. Ragauskaitės „Karališka vadyba“, rektoriaus profesoriaus dr. Antano Maziliausko „Tarptautiniai projektai vandens išteklių srityje“. Mokinių tikslinės grupės, ASU dėstytojos vadovaujamos, atliko biologijos praktinius darbus ASU vardo gamtos mokslų laboratorijoje. Vyko Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) mokymai „Mokomieji renginiai regionuose profesinio orientavimo specialistams“, LAMA BPO paskaitos mokiniams ir tėvams „Konsultavimas ir sistemos pristatymas“, individualios konsultacijos su (LAMA BPO) atstovais. Mokiniams svarbūs buvo ir kiti susitikimai: Lietuvos Respublikos Seimo ekonomikos komiteto pirmininko V. Sinkevičiaus paskaita „Jauno žmogaus sėkmės istorijos“, VĮ Raseinių miškų urėdijos Viduklės girininkijos girininko R. Juzikio paskaita „Girininkas – profesija ar pašaukimas?“, DNB banko darbuotojų profesinės veiklos pristatymas, direktoriaus pavaduotojos ugdymui I. Jankauskienės paskaita „Reikalavimai individualaus vidurinio ugdymo plano sudarymui ir galimybės“ ir konsultacijos dėl individualių vidurinio ugdymo planų sudarymo, psichologės L. Baronienės paskaita „Stresas ir jo valdymas“, Lietuvos šaulių sąjungos atstovų organizacijos ir veiklos pristatymas.
   Ugdymas karjerai – reikšminga bendrojo ugdymo mokymo dalis, kurios ugdomasis poveikis besimokantiems išlieka svarbus visą gyvenimą. Karjeros dienos renginiai buvo tikslingi, įdomūs ir reikalingi mąstantiems apie ateitį, svajonių profesiją, aišku, ir tiems, kurie dar neapsisprendę, kokį kelią rinksis.
   Taigi, Verslo-karjeros dienos dalyviai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir pavasarinę nuotaiką bei daug malonių įspūdžių.

 

 

 

Ariogalos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Zita Andrijaitienė

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.