Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. gegužės 25 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 7528718
Šiandien: 653
Dabar: 31
Prenumerata
Naujienos
Priešgaisrinės saugos tarnyba turės naują automobilį

   Pinigų niekada nebus tiek, kiek norėtųsi, ir tai galioja ne tik eiliniams mirtingiesiems, bet ir Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms. Tačiau darbo sąlygas ir paslaugų kokybę galima pagerinti iš kitų finansavimo šaltinių, kaip antai ES struktūrinių fondų.

   Būtent į Europos regioninės plėtros fondus atsigręžė Raseinių priešgaisrinės saugos tarnyba – nuo š. m. vasario kartu su Šilalės rajono priešgaisrine tarnyba ir Grudeko savivaldybe (Lenkija) įgyvendina 18 mėn. trukmės projektą ,,Bendras Lietuvos–Lenkijos valstybinių priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų patobulinimas“. Šiuo projektu siekiama padidinti jungtinių savivaldos lygmens priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų efektyvumą Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Bendra projekto vertė – 706 690 Eur, iš kurių Raseinių priešgaisrinei saugos tarnybai atitenka 225 687 Eur. Net 85 proc. lėšų skiria Europos regioninės plėtros fondas ( 191 833,95 Eur), o Savivaldybei belieka prisidėti 15 proc. (33 853,05 Eur). Įgyvendinat projektą bus rengiamos ugniagesių šventės, ugniagesių mokymo ir mainų programos bei parašyta bendra, visų paramos gavėjų tarnybų, prevencinė priešgaisrinės saugos programa, kuri bus įgyvendinta ugniagesių šventės metu. Tačiau svarbiausia - Raseinių priešgaisrinės saugos tarnyba įsigys naujutėlaitį, šiuolaikišką gaisrinį automobilį su visa reikalinga modernia įranga gaisrams gesinti ir gelbėjimo darbams atlikti.

   Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Robertas Sitavičius buvo susitikęs su Savivaldybės meru Algirdu Griciumi aptarti projekto įgyvendinimo ir finansavimo klausimų. Savivaldybės vadovas supranta, kad modernus gaisrinis automobilis tarnybai – ne prabanga, o būtinybė, norint efektyviai ir laiku suteikti pagalbą. Meras pasidžiaugė Priešgaisrinės saugos tarnybos iniciatyva ir puikiai išnaudota galimybe europinėmis lėšomis atnaujinti transportą. Nors tarnyba turi įsigijusi palyginti geros būklės naudotų vakarietiškų gaisrinių automobilių, tačiau šiandien biudžete vargiai pavyktų surasti lėšų naujam, apie 200 tūkst. Eur kainuojančiam automobiliui.

   Projektas bus vykdomas kompensavimo būdu: Savivaldybė skirs lėšų sumokėti už automobilį ir mokymus, o pateikus mokėjimą pagrindžiančius dokumentus agentūra tas lėšas grąžins.

   Kaip teigia R. Sitavičius, tarnyba šiuo metu turi 10 ne pirmos jaunystės gaisrinių automobilių, o rajone esančios šešios ugniagesių-gelbėtojų komandos kone kasdien pagal iškvietimus skuba į pagalbą, tad projekto metu vykdomos programos ir naujas automobilis – tikra paspirtis tarnybai. 2016 metais Raseinių priešgaisrinės saugos tarnyboje buvo užregistruoti 483 išvykimai, iš kurių į gaisro vietą gyvenamajame sektoriuje – 161 kartas, į gaisro vietą atviroje teritorijoje – 91, į gelbėjimo darbus – 90, į kitus išvykimus – 141.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.