Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. vasario 23 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8277728
Šiandien: 743
Dabar: 57
Prenumerata
Naujienos
Atverstas dar vienas Gervinės kaimo gyvenimo knygos puslapis

   Nepajuntame, kaip diena keičia dieną, kaip metai praeitin nuvijo rugsėjį ir tiek nebedaug liko- vos trys mėnesiai iki metų pabaigos. Kiekviena diena tampa mūsų gyvenimų, mūsų kaimo istorija. Nutilo ir šeštadienio gražios šventės Gervinėje šurmulys. Tačiau visų prisiminimuose pats svarbiausias akcentas- Aleknos ąžuolo įprasminimas. Vidiniame kiemelyje stovi nauja skulptūra (drožėjas Darius Janušauskis), o joje mūsų ateitis- vaikai, sėdintys senolio ąžuolo papėdėje....

   1960 metais šis ąžuolas buvo paskelbtas gamtos paminklu, 1987 metais priskirtas Respublikinės gamtos paminklu. 2012 metais stiprios audros metu, spalio mėnesį jis nuvirto. Tačiau didelių pastangų ir sumanumo dėka, ąžuolo kamienas (2 metrų pločio) liko Gervinės kaimo bendruomenėje , o nuolatinio darbo ieškant idėjų bei finansinių galimybių, per pastaruosius dvejus metus pavyko pagaminti net šešis gražius darbus, o septintąjį - rugsėjo 30 dieną. Štai tokia mūsų senolio gyvenimo istorija.

  Jungtiniame Gervinės kaimo bendruomenės ir Raseinių rajono kultūros centro Gervinėje renginyje buvo itin daug kūrybos ir išradingumo (sumanytoja, scenarijaus autorė ir vedėja Žaneta Vaištarienė). Teatralizuotoje programoje „Kaip trečias brolis Jonas laimės ieškojo“ kaimo gyventojai gavo daug pasakos herojaus Jono parašytų laiškų. Jis tiek istorijų pripasakojęs ir linkėjimų prisiuntęs, įpareigojimų prirašęs. Šventėje buvo visko: ir arbatos degustacija, ir smaližiaus studija, ir įdomios rungtys, ir darbštuolio apdovanojimai, ir kaimynų dovanos, ir abiejų kaimų gyventojų gatvių pagamintos kompozicijos, ir „Proto mūšis“, visa pynė puikios liaudiškos Gruzdiškės kolektyvo „Žara“ muzikos ir pasveikinimas iš Paliepių seniūnijos. Visi bendruomenės tarybos nariai buvo puikūs renginio užduočių kapitonai, jaunimo grupės „Gerviukai“ merginos išradingos ir labai inovatyvios Protmūšio rengėjos ir vedančiosios, o mažyliai buvo patys svarbiausi atidengiant naująją skulptūrą.

   Šventei besiruošiant gimė puiki mintis- pasodinti senolio ąžuolo sūnų ąžuoliuką, o pavasarį įrengti Lietuvių liaudies dainose apdainuotų medžių gojelį ir dalyvauti Seimo narės Vidos Ačienės rengiamoje akcijoje. Čia jau auga ąžuoliukas, pušelė, eglė, kaštonas, sodinsime diemedį, šermukšnį, gluosnį...

   Kiekvieną dieną tenka dėlioti mintis, kad gyvenimas kaime nenutrūktų, kad rastume jėgų ir finansų idėjoms įgyvendinti. Todėl didelių pastangų ir savo laiko dėka, parengus paskutinį šiais metais projektą- paraišką savivaldybei, pavyko gauti lėšų drožimo paslaugai, vejapjovės remontui, nešiojamojo kompiuterio įsigijimui, dingusių vazonų atstatymui. Draugiškų pastangų dėka daugelis gyventojų, kuriuos apdovanojome renginio metu, jų net 16, jau neskaičiuojant visos bendruomenės tarybos, prisidėjo atliekant šienavimo, kaimo gražinimo, gėlių sodinimo ir priežiūros darbus. Bet kaskart susirinkę pagalvojame, kad dar ne vienas sėdi savo namuose, gal paniurna, kad Lietuvoje gyventi negerai, bet reikia ateiti ir pasibūti, su kaimynu pasikalbėti, pasigrožėti kitų sukurtais darbais. Nieko neveikiant bendram kaimo labui kaimas netobulės, tad jei jau kviečiame, tai ir atsiliepkite, kultūringai ir bendruomeniškai įprasminkime istorines dienas. Ačiū darkart visiems, kuriantiems mūsų visų ateitį savo krašte.

 

     
     

 

Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Garliauskienė

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.