Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. kovo 23 d.

Prisijungimas

Prenumerata 

 
 
Naujienos
Įgyvendintas dar vienas Steponkaimio kaimo bendruomenės projektas

   Kaimų bendruomenės ,,Steponkaimis“ viena iš veiklos sričių yra ir darbas su jaunimu. Didžioji dalis jaunimo aktyviai padeda bendruomenės veikloje: dalyvauja meninėse programose ir patys organizuoja renginius. Trejus metus iš eilės bendruomenėje veikia vaikų ir jaunimo dienos centras.

Bendruomenėje su jaunimu atvyksta susitikti ir skaito paskaitas Raseinių policijos komisariato pareigūnai, Raseinių visuomenės sveikatos centro specialistai. Kaime gyvenantis jaunimas ne visada turi galimybių dalyvauti rajono centre vyksiančiuose renginiuose, o sunkiau gyvenančių šeimų jaunimas neturi galimybių net kažkur išvažiuoti. Neturėdamas užsiėmimų, niekur nedirbantis ir nesimokantis jaunimas, didžiąją dalį savo laisvo laiko praleidžia gatvėje, kas skatina juos vienaip ar kitaip pažeidinėti viešąją tvarką. Kad šito išvengtume, mūsų bendruomenė ir šiais metais projekto metu skatino jaunimą atviroje erdvėje užsiimti įvairiomis veiklomis, sudarė galimybes projekte dalyvauti mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms, ypač vaikinams. Jau birželio mėnesį suorganizavome susitikimą su Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnais, kurie pristatė savo sunkų policininko darbą, kuris kai kurių jaunuolių akimis galbūt atrodo ne toks, koks yra realybėje. Net 5 užsiėmimų metu gaminome papuošalus iš odos, karoliukų, liejome žvakes. Pačiame vasaros įkarštyje suorganizavome baidarių žygį Dubysos upe. Jaunimo erdvėje vyko naktinės filmų peržiūros, nakvynės bendruomenės namuose ant pripučiamų čiužinių ir sėdmaišių, kuriuos įsigijome projekto pagalba, maisto gaminimo ir kiti užsiėmimai. Visas atviroje erdvėje vykstančias veiklas padėjo organizuoti savanoriai - projekto vykdytojai ir jaunimo savanoriai. Visos šios veiklos dar kartą sustiprino jaunų žmonių užimtumą, jų įgūdžius, stiprino įgalinimą veikti patiems, plėtoti savanorystę bendruomenėje, ugdė demokratiškumą. Todėl manome, kad mūsų projektas atitinka Raseinių rajono jaunimo pilietinių ir socialinių iniciatyvų projektų prioritetus ir skatina jaunimą imtis veiklos, o ne slankioti gatvėmis, įsivelti į muštynes ar net nusikaltimus.

Audronė Stankevičienė, kaimų bendruomenės ,,Steponkaimis“ pirmininkė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.