Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. sausio 22 d.

Prisijungimas

Prenumerata

 
 
Naujienos
Rajone vieši Mlavos ir Liubartovo savivaldybių delegacijos

   Šiuo metu Raseinių rajone vieši dvi delegacijos iš Lenkijos – Mlavos ir Liubartovo savivaldybių, su kuriomis mūsų savivaldybė bendradarbiauja ir palaiko draugiškus ryšius beveik du dešimtmečius.

   Šiandien lenkų delegacijos apsilankė Šiluvoje, kur seniūnijos patalpose juos sutiko Savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, Šiluvos seniūnijos seniūnas Juozas Šlepas.

   Savivaldybės meras padėkojo svečiams už vizitą ir pabrėžė, kad ne atsitiktinai juos priima Šiluvoje, kur šiuo metu vyksta didieji Šilinių atlaidai ir švenčiamas Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo 410 m. jubiliejus. „Šiluva – seniausia Europos šventovė, kurioje apsireiškė Dievo Motina, tačiau katalikiškasis pasaulis mažai žino apie šią vietą, nes carinės priespaudos amžiai, sovietų okupacijos laikotarpis lėmė, kad šventovė buvo nepasiekiama išoriniam pasauliui. Dabar dedame pastangas garsindami Šiluvos vardą ir siekiame, kad ši šventovė atsirastų piligrimų ir religinių turistų žemėlapiuose greta Lenkijos Čenstakavos, Portugalijos Fatimos, Prancūzijos Lurdo ir kitų šventaisiais apsireiškimai garsių pasaulio vietų. Dirbdami ta linkme šią savaitę pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Portugalijos Ourem savivaldybe, kurioje yra garsioji Fatima, o jūsų, kaip ilgamečių bičiulių prašome nuo šiol bendradarbiauti ne tik kultūros, sporto, švietimo, bet ir religinio turizmo srityje“, - į Liubartovo ir Mlavos atstovus kreipėsi A. Gricius.

   Lenkų delegacijos nuoširdžiai dėkojo už šiltą priėmimą, perdavė burmistrų sveikinimus ir pritarė minčiai praplėsti bendradarbiavimo sričių spektrą. Prie arbatos puodelio vyko diskusijos apie Lietuvos ir Lenkijos šalių panašumus bei skirtumus ekonomikos, mokesčių sistemos, socialinių, demografinių ir emigracijos problemų sprendimo sferose.

   Lydimi Savivaldybės specialistų Loretos Sirvidienės ir Raimundo Petroševičiaus, svečiai apžiūrėjo Šiluvos miestelį ir dalyvavo šv. Mišiose, po kurių Piligrimų informacijos centre vyko susitikimas su Kauno arkivyskupu metropolitu Lionginu Virbalu. Jo Ekscelencija maloniai priėmė Mlavos ir Liubartovo savivaldybių atstovus bei papasakojo Šiluvos šventovės istoriją, kalbėjo apie Lietuvoje vykstančių atlaidų tradicijas ir šventas vietas. Svečiai dalijosi savo pastebėjimais, domėjosi katalikybės puoselėjimu Lietuvoje ir t. t.

   Dalis lenkų delegacijų narių Raseinių savivaldybėje vieši nebe pirmą kartą ir jie pasidžiaugė, kad čia visuomet gera atvykti, o pirmą kartą apsilankiusieji pabrėžė, kad juos labai maloniai nustebino draugiškumas, svetingumas, šiltas bendravimas.

   Vakare svečiai Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo Bazilikoje klausėsi VIII Šv. Jokūbo festivalio koncerto ,,Angelų giesmės", kuriame Vakarų Europos ir Lietuvių kompozitorių sakralinės muzikos kūrinius atliko choras ,,Vilnius" (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas).

   Rytoj lenkų delegacijos aplankys rajono žymias vietas, Šiaulių pašonėje stūksantį Kryžių kalną, o vakare Betygalos bendruomenės namuose išmėgins lietuvišką kulinarinį paveldą.

 

 

Daugiau nuotraukų  https://www.facebook.com/pg/Raseiniurajonosavivaldybe/photos/?tab=album&album_id=514232382337916

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.