Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. birželio 4 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Savivaldybės mero Andriaus Bautronio komentaras

   Įsibėgėjo trečia karantino savaitė, tad vėl apžvelkime, kaip gi sekasi Raseinių rajono savivaldybei įveikti pasaulinės COVID-19 pandemijos keliamus iššūkius. Geriausia žinia, kad kol kas užfiksuotas vienintelis Raseinių krašte gyvenančio asmens susirgimo COVID-19 atvejis.

   Informacinės technologijos leidžia užtikrinti sklandų Savivaldybės darbą. Geriausias naujas pavyzdys yra praėjusią savaitę vykęs pirmasis nuotolinis Savivaldybės tarybos posėdis.  Taryba virš 145 000 eurų nukreipė į Administracijos direktoriaus fondą. Šie pinigai bus panaudoti respiratorių, kombinezonų ir kitų būtinųjų priemonių įsigijimui. Posėdis vyko sklandžiai, tad palankiai vertinu vakar skubos tvarka priimtą Seimo sprendimą, leidžiantį nuotoliniu būdu savivaldybių taryboms svarstyti visus savivaldai reikšmingus klausimus, o ne tik tuos, kurie susiję su ekstremalia situacija. Todėl esame tikri, kad tolesnis Savivaldybės darbas vyks sklandžiai.

   Džiugina ir tai, kad šiandien savo jaukius namus pasieks 3-iasis iš užsienio grįžęs ir Savivaldybės skirtose patalpose apgyvendintas asmuo. Šiuo metu su mūsų pagalba saviizoliacijoje yra dar 17 žmonių. Šiandien mūsų žiniomis jie jaučiasi gerai, tad lieka tikėtis, kad netrukus visi galės pasiekti namus. Tiesa, sulaukėme vieno nusiskundimo saviizoliacijoje esančio asmens elgesiu, į kurį nedelsiant reagavome. Mūsų žiniomis savo turimose patalpose saviizoliavosi dar apie 30 asmenų.

   Džiaugiuosi mūsų gydymo įstaigomis ir ten dirbančiais specialistais. Všį Raseinių ligoninė pertvarkė savo darbą ir srautus pasiruošiant COVID-19 gydymui bei toliau užtikrinant būtiniausias gydymo paslaugas. Všį Raseinių greitosios medicinos pagalbos stotis skubiai ir laiku reaguoja į iš kvietimus ir papildomas funkcijas, kurios atsirado siekiant stabdyti COVID19 plitimą. Všį Ariogalos ir Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centrai savo darbą susistygavo taip, kad galėtų užtikrinti paslaugų tęstinumą ir naujų užduočių įgyvendinimą, siejant su COVID-19. Všį Raseinių PSPC atidaryta Karščiavimo klinika. Nuo šiandien šeimos gydytojo siuntimą gavę Raseinių rajono savivaldybės gyventojai gali kreiptis į Karščiavimo kliniką. Įstaiga dirbs nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro.

   Atskirai verta pakalbėti  ir apie gyventojų grįžimą į Raseinių rajono savivaldybę. Nemaža dalis iš užsienio grįžtančių asmenų namo vyksta savo transportu, tačiau daugiausia gyventojų pervežama specialiai šiai užduočiai parengtais dviem Raseinių autobusų parko autobusais bei Greitosios medicinos pagalbos automobiliu. Prognozuojame, kad mažėjant grįžtančių gyventojų srautui, mūsų pagalbos pervežant asmenis iš pasienio savivaldybių į Raseinių kraštą reikės vis mažiau.

   Galiausiai ačiū norisi pasakyti mūsų gyventojams, savo piniginėmis aukomis ir dovanojamomis asmens apsaugos priemonėmis prisidedančius prie Savivaldybės inicijuotos akcijos, kuria siekiama medicininėmis kaukėmis, respiratoriais ir kitomis priemonėmis aprūpinti mūsų krašto medikus. Kviečiu prie šios akcijos prisidėti kiekvieną neabejingą Raseinių krašto gyventoją.

   Banko sąskaitos Nr. LT24 4010 0414 0002 0156, gavėjas: Raseinių rajono savivaldybės administracija, paskirtis: parama medikams. Būkime sveiki ir saugokime vieni kitus. 

Komentaras skelbtas socialiniame tinkle Facebook

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.