Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. birželio 16 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 
 
Naujienos
„Cinkelis“ Kijeve su kaupu įvykdė misiją

   Birželio 4–8 d. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje mėgėjų teatras „Cinkelis” viešėjo Kijeve ir nuvežė žinią ne tik apie Raseinių kraštą ir jo žmones, bet ir apie Lietuvos dvasinį centrą – Šiluvą.

   Smagiai praleidome vakarą Lietuvos ambasadoje kartu su Kijevo lietuviais ir jiems suvaidinome Edmundo Untulio spektaklį „Čerauninkės eksperiments“. Štai ką apie mus rašė Kijevo tautiečiai: „Talentingos ir energija trykštančios šiluviškės sukūrė nuostabiai gerą ir jaukią penktadienio vakaro nuotaiką. Dėkojame Šiluvos mėgėjų teatrui „Cinkelis" už apsilankymą pas Kijevo lietuvius ir už draugystę. Dėkojame Lietuvos ambasadai Ukrainoje už suteiktą galimybę sutikti svečius erdvioje salėje.“

   Kijevo Maironio Lietuvių kultūros draugijai nuvežėme Raseinių rajono savivaldybės mero Andriaus Bautronio sveikinimo-padėkos raštą, trispalvę, Vyčio vėliavas, albumų, knygelių ir brošiūrų apie Raseinių kraštą bei Šiluvos miestelį.

   Sulaukėme pakvietimo dalyvauti lietuviškos bibliotekos atidaryme. Birželio 5 d. Lietuvos ambasadorius Marius Janukonis Kijevo Rusanivkos visuomeninėje erdvėje atidarė projektą „Lietuviškos literatūros biblioteka“. Tai pirmoji Ukrainoje erdvė skaitytojams, siūlanti lietuvių autorių kūrybą ir įvairias mokslinės bei grožinės literatūros knygas lietuvių kalba. Šis projektas įgyvendintas Kijevo Mairono lietuvių kultūros draugijos ir jos pirmininkės pavaduotojos Ramunės Malikėnaitės iniciatyva.

   Buvome maloniai sutiktos šiame renginyje, pabendravome su ambasadoriumi, susirinkusiais tautiečiais ir neabejingais Lietuvai ukrainiečiais. Per renginio atidarymą grojo tarptautinių konkursų laureatės sesutės Kaja ir Klėja Kašubaitės, pianistas Vlad Solodnikov. Renginį vedė rašytojas, poetas, vertėjas, Lietuvos draugas Sergyj Grabar. Tai buvo nuoširdu ir nepakartojama. Šiluvos mėgėjų teatro „Cinkelis“ vadovė B.Greicienė ir Šiluvos bibliotekininkė N.Aleksandravičiūtė bibliotekai įteikė albumus apie Raseinius ir Šiluvą bei pakvietė visus apsilankyti mūsų krašte, ypač Šiluvoje.

  Viešnagė buvo pažintinio pobūdžio: apsilankėme Kijevo senamiesčio dalyje: grožėjomės cerkvėmis, soborais, istorijos ir architektūros paminklais, Aukso vartais, pavaikščiojome po Maidano aikštę, kurioje dar viskas liudija apie pralietą ukrainiečių kraują dėl nepriklausomybės. Didelį įspūdį paliko apsilankymas Pečioros Lauroje – vienoje įdomiausių, dar Kijevo Rusią menančių vietų – vienuolyne-muziejuje. Sužinojome, kad Pečioros Lauros Uspenjės sobore yra palaidoti Konstantinas Ostrogiškis, Algirdo žmona Ona, Skirgaila ir apie 20 gediminaičių. Taip pat turėjome galimybę pažiūrėti baleto spektaklį „Vienos valsas“ Kijevo nacionaliniame baleto teatre. Lankėmės ir prie Ukrainos prezidentūros, stebėjomės prezidento vilos grožiu ir parku, buvome ir prie Ukrainos Aukščiausiosios Rados.

  Sumanymas nuvežti Kijevo lietuviams dalelę Lietuvos pavyko. Tautiečiams papasakojome apie Lietuvos miestelių, būtent Šiluvos gyventojų laisvalaikio praleidimą, saviraišką bei kultūrinę veiklą, meno mėgėjų kolektyvus. Parodėme spektaklį. Susitikimo pabaigoje VO Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkės Juditos Stoškienės įgalioti pasirūpinome tautiečių saugumu Kijevo gatvėse – jiems buvo įteikti atšvaitai.

  Misija įvykdyta su kaupu. Dėkojame Kijevo Maironio lietuvių kultūros draugijai už pakvietimą ir malonų priėmimą, globą ir patarimus. Ypatingai norime padėkoti Ramunei Malikėnaitei, Marijai Chaikovskai, Daliai Makarovai bei Lietuvos ambasadoriui Mariui Janukoniui. Dėkojame ir Raseinių rajono savivaldybės merui Andriui Bautroniui, VšĮ „Atrask Raseinius“ turizmo ir verslo informacijos centro direktoriui Arnui Zmitrai už dovanas tautiečiams, Raseinių rajono kultūros centrui už visapusišką pritarimą ir pagalbą.

  RRKC Šiluvoje kultūrinių renginių organizatorė Birutė Greicienė

  Dalios Valantinienės, Laimutės Ivanauskienės, Justinos Sebeckytėsnuotr.

  

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 
 
 
 
 


 
 

 

 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.