Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugsėjo 25 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8751561
Šiandien: 2683
Dabar: 91
Prenumerata

 
 
Naujienos
Apdovanotasis Dobilas Juška

   Viename iš duotų interviu Norbertas Vėlius teigė, kad etninė kultūra yra mūsų visų, lietuvių, tarpusavio santykiai, santykiai brolio ir sesers, tėvo ir motinos, vaikaičio ir senelio, giminės ir kaimyno, santykiai su kitų genčių žmonėmis, kitataučiais, požiūris į aną, pomirtinį, pasaulį, į dievų ar Dievo pasaulį, – viso pasaulio supratimas. Kitaip tariant, mus jungia ir kuria ta nematoma gija, ją su savimi nešamės nuo pirmųjų gimimo dienų, o ši mus jungią kaip etnosą bei kuria mus pačius.

   Visgi, globaliame skubėjimo laike ne kiekvienas beturi laiko pažinti savąją istorinę būtį, o ką bekalbėti apie gebėjimą perduoti, „pasakoti“ ir puoselėti tautos istoriją. Tačiau kartais tokių, kuriančių ne tik meną, tačiau prisidedančių prie tautos gyvavimo puoselėjimo atsiranda ir verta tik nudžiugti, jog kasdieniai jų darbai nelieka pamiršti.

   Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos taryba penkti metai rengia Žemaitijos regiono etninės kultūros puoselėtojų pagerbimo šventę, kuri šiemet įvyko gegužės 10 d. Jurbarko rajono kaimo turizmo sodyboje ,,Dvaras Bebirva“. Jos metu buvo apdovanoti Žemaitijos etninę kultūrą 2017 m. labiausiai puoselėjusios asmenybės ir kolektyvai.

   Raseinių rajonas neabejotinai gali didžiuotis Pedagogu, folkloristu, žygeiviu, tiesiog neeiliniu Žmogumi, kuris buvo vienas iš 9-ių pagerbtų Žemaitijos regiono etninės kultūros puoselėtojų – Dobilu Juška. O šis savo unikalumu ir užkrečiančia energija bei noru pažinti tautos tradicijas paveikęs ne tik Raseinių, tačiau ir Kauno dvasią.

   Tad pagerbimo šventėje Dobilo Juškos veikla ir jos įvertinimu drauge džiaugėsi Raseinių rajono savivaldybės administracijos atstovės Asta Pagarauskaitė ir Silvija Čižaitė-Rudokienė, Ariogalos gimnazijos pavaduotoja Marytė Kvietkuvienė, gausus moksleivių pulkas ir Kauno miesto Šv. Jono Pauliaus gimnazijos delegacija.

   Visgi, be reikalo aušinti burnos nelinkęs laureatas, drauge su Ariogalos gimnazijos folkloro klubu „Mergicos plius“, vietoje ilgų kalbų atliko kelias dainas. O Raseinių rajonas gali didžiuotis, jog tokie tautos šviesuliai įvertinami ne tik vietos bendruomenės kontekste, bet savo veikla ir darbais, prisideda prie miesto, rajono ir Žemaitijos krašto puoselėjimo bei garsinimo, kurdami ne tik vietos, tačiau ir viso pasaulio sampratą.

 

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.