Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 18 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8012728
Šiandien: 1134
Dabar: 28
Prenumerata
Naujienos
Trečiasis „Prabylančių miesto erdvių“ projektas

   Rugpjūčio pabaigoje startuos jau trečiasis Raseinių kultūros centro projektas „Prabylančios miesto erdvės“, kitaip dar vadinamas „Urban Art Raseiniai“. Šie pavadinimai apibūdina pačią projekto esmę – tai yra  įvairiausių šiuolaikinio meno žanrų pristatymas netradicinėse miesto erdvėse.

 

   Kuo gi išsiskirs šių metų programa? Žinoma, organizatoriams nėra lengva kiekvienais metais stebinti žiūrovus išskirtiniais ir originaliais pasirodymais ar „atrasti“ vis naujas dar neprakalbintas miesto erdves. Iš kitos pusės naujovės, ar koks nors netradicinis, alternatyvus menas nėra įprasta kasdienio vartojimo prekė, todėl jo suvokimas verčia visiškai kitaip įvertinti santykį tarp kūrybos ir mus supančios aplinkos.

   Nesileisdami į nesibaigiančius poleminius apmąstymus, kas yra menas ir kuo jis skiriasi nuo duonos mūsų kasdieninės, pabandysime skaitytojus sudominti šių metų miesto meno šventės programa.

   Pirmasis išskirtinis įvykis mūsų poetiškojo dainiaus Maironio žemėje – SLAM poezijos turnyras. Tai naujas poezijos raiškos būdas,  kultūrinis judėjimas, kurio tikslas - ne kurti žvaigždes ir jas garbinti, o skatinti žmones dalintis savo kūryba su kitais. Tekstui nėra jokių stiliaus ar žanro apribojimų: tragiškas, komiškas, rimuotas arba ne, tiesiog žodžių žaismas. Dar vienas šio žanro principas – pasirodymus vertina atsitiktiniu būdų iš publikos atrinkti teisėjai, tai yra visiškai paprasti žmonės, kurių neslegia akademinio išsilavinimo našta ir kiti mūsų civilizacijos primesti stereotipai. Skaitovų pasirodymus pagyvins grupė „Arbata“ ir  vyriausiasis varžybų arbitras, dainų autorius ir atlikėjas Mindaugas Valiukas.

   Kitas neeilinis šio rugpjūčio 25-osios vakaro įvykis – tarptautinio džiazo kvarteto „Boylston jazz project“ koncertas autobusų stotyje. Jau septintus metus iš eilės pasaulyje koncertinius turus rengiantis ansamblis antrą kartą atvyksta į Lietuvą, kur pristatys ketvirtąjį kolektyvo albumą. Kvarteto sudėtis: Junya Fukumoto (fortepijonas, Japonija), Ekah Kim (mušamieji, P.Korėja), Keisuke Higashino (bosinė gitara, Japonija) ir Liutauras Janušaitis (saksofonas, Lietuva).

   Šis koncertas Raseiniuose kartu taps tam tikru sociologiniu tyrimu, padėsiančiu išsiaiškinti, kiek gi ištikimų gero džiazo mėgėjų yra mūsų mieste. Nors tai gana rizikingas eksperimentas, nes Raseinių autobusų stotis nėra tokia jau labai didelė...

   Tarp šių dviejų programos dalių – klaidžiojimas miesto gatvėmis ir kiemeliais, ieškant sukurtų gatvės meno objektų. Tiesa, akyliausi šios kelionės dalyviai, atradę daugiausia piešinių bus apdovanoti pakvietimais į džiazo koncertą ir „Urban Art“ atidarymo vakarėlį autobusų stoties perone. Tą vakarą Raseinių autobusų stotis virs ne tik keliautojų, bet meno mėgėjų Meka, į kurią vedą visi keliai... Ir, tikriausiai, bent tą vakarą, jau niekam nesinorės išvažiuoti iš šio miesto... Tuo labiau, kad po oficialaus šventės atidarymo istorikas Arnas Zmitra pakvies į naktinę ekskursiją po Raseinius, kurie tikrai turėtų nuostabiai atrodyti tamsoje...

   Na, tikimės, kad po naktinės Arno ekskursijos vis tik išauš kita diena, ir galėsime toliau tęsti savo kultūrinę kelionę. O šeštadienį įvykių tikrai daug – 13 val. autobusų stotyje didžiausio Raseinių istorijoje tapybos darbo (2x4 m!) aukcionas. Pradinė paveikslo kaina – 1 (vienas) euras. Tiesa, visi norintys registruotis aukcione, organizatoriams turės parodyti sienos, ant kurios jie planuoja kabinti šį darbą, nuotrauką.

   Vėliau – koncertas puikios akustikos Raseinių stačiatikių cerkvėje, kur pasirodys įstabus merginų kanklininkių kolektyvas iš Šiaulių „Sunny“ ir VU merginų choras „Veni Gaudere“. Dar tą dieną žiūrovų laukia du režisieriaus Valentino Masalskio studentų spektakliai, tradicinės baidarių lenktynės tvenkinyje mero taurei laimėti ir jaunos talentingos atlikėjos OTREYA koncertas scenoje šalia fontano.

   Visus neabejingus Raseinių ateičiai ir nuoširdžiai mylinčius šį miestą, 18 val. kviečiame dalyvauti pilietinėje akcijoje dominikonų vienuolyno kieme, kur vyks klasikinės muzikos koncertas ir bus pradėti rinkti parašai po peticija dėl šio istorinio Raseinių centro grąžinimo miesto bendruomenei. Norėtume pabrėžti, kad ši akcija niekaip nesusijusi su jokiomis politinėmis ar verslo grupėmis, ji sumanyta kelių aktyvių ir neabejingų miesto likimui žmonių. Taigi, nuoširdžiai kviečiame prisijungti prie šios iniciatyvos ir tikimės, kad projektas „Prabylančios miesto erdvės“ padės atverti ir pagrindines istorines miesto erdves.

   Meno šventė baigsis spektakliu ir aktyviausių dalyvių apdovanojimais parke šalia Raseinių rajono kultūros centro, tiesa, negalinčius užmigti dėl įspūdžių gausos, dar pakviesime į naktinę trumpametražių filmų peržiūrą kultūros centro dailės galerijoje. Čia pristatysime dviejų jaunų kino kūrėjų – Živilės Mičiulytės ir Linos Pranaitytės filmus.

   Ar ši trumpalaikė meno injekcija kaip nors pagerins Raseinių kultūrinę savijautą? Į šį klausimą tikriausiai negalėtų atsakyti ir geriausias socialinės antropologijos ekspertas... Gal atsakykime kiekvienas sau, žiūrėdami į dailės kūrinį ar besiklausydami muzikos... Pasaulis yra tik mūsų vidinės būsenos atspindys.

Sekite informaciją apie projektą

www.raseiniukulturoscentras.lt, „Facebook“ paskyroje „Prabylančios miesto erdvės I Urban Art“ ir kituose Raseinių informacijos portaluose. Čia pateiksime dar daugiau naujienų ir įspūdžių apie projektą.

 

Rugpjūčio 25 - 26 d. Raseinių miesto erdvės ir vėl prabils meno kalba

 

PROGRAMA

 

PENKTADIENIS, rugpjūčio 25 d. 

18.00 Grupės ARBATA koncertas (Maironio parko amfiteatre). SLAM poezijos turnyras (ringo teisėjas Mindaugas Valiukas).

19.30 Gatvės meno kelionė (Maironio parkas - autobusų stotis). 

20.00 BOYLSTON JAZZ project (Japonija - P.Korėja - Lietuva koncertas autobusų stotyje). 

Bilieto kaina 7 eur.*

 

21.00 URBAN ART RASEINIAI’17 atidarymas (autobusų stoties perone). 

21.30 Naktinė ekskursija po Raseinius su Arnu Zmitra.

  

ŠEŠTADIENIS, rugpjūčio 26 d. 

12.00 Gatvės meno konkurso vertinimas. 

13.00 Didžiausio Raseiniuose sukurto tapybos darbo aukcionas (autobusų stotyje). 

15.00 Grupės SUNNY ir choro VENI GAUDERE koncertas (Raseinių stačiatikių cerkvėje). 

16.30 Režisieriaus V. Masalskio studentų spektaklis TU ARBA TAVE autobusų stotyje. 

18.00 Pilietinė akcija LAISVĖ DOMINIKONAMS! (Dominikonų vienuolyno kieme). 

19.00 Baidarių lenktynės Raseinių mero taurei laimėti (tvenkinyje prie bažnyčios). OTREYA ir grupės koncertas. 

21.00 Režisieriaus V. Masalskio studentų spektaklis KUBAI (parke prie Kultūros centro). 

21.30 URBAN ART’17 uždarymas, apdovanojimai. 

22.00 Naktinė trumpametražių filmų peržiūra (Kultūros centro galerijoje). 

 

Bilieto kaina į BOYLST ON JAZZ PROJECT koncertą 7 Eur (kur bus galima juos įsigyti, greitu laiku paskelbsime informaciją).

Pirmieji 20 bilietų pigiau! Pakvietimai į koncertą - SLAM turnyro finalininkams ir gatvės meno kelionės dalyviams. 

Visi kiti šventės renginiai nemokami.

Nuo rugpjūčio 21 d. erdvėje tarp parko ir autobusų stoties vyks tarptautinės gatvės meno ir tapybos kūrybinės dirbtuvės.

 

Arūnas Kazlauskas, projekto vadovas
Tel. 8 682 24 218, el.p. idejuupe@gmail.com

 

Organizatorius

Raseinių rajono kultūros centras

 

Projekto globėja

Raseinių rajono savivaldybė

 

Partneriai

Raseinių miesto seniūnija

Raseinių komunalinės paslaugos

Idėjų upė

 

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros taryba

Lietuvos respublikos kultūros ministerija

Raseinių autobusų stotis

 

Rėmėjai

Kaimo turizmo sodyba PAKALNĖ

 

Informacijos rėmėjai

Laikraščiai „Alio, Raseiniai“, „Naujas rytas“, „Mūsų Raseiniams“

Portalai raseiniaitv.lt,  renginiairaseiniuose.lt,  manoraseiniai.lt,  etaplius.lt, regionunaujienos.lt

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.