Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8026350
Šiandien: 4042
Dabar: 34
Prenumerata
Naujienos
Sąskaitos už atliekas – birželio pradžioje

   Raseinių rajono savivaldybės administracijos specialistai ir savivaldybės vadovai gauna paklausimus, kodėl gyventojai ir kiti atliekų turėtojai negauna sąskaitų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą?
   Informuojame ir primename, kad Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. spalio 27 d. sprendimu Nr. TS-370 buvo patvirtinti Raseinių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatai ir Raseinių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodika.

   Pagal šiuos dokumentus įsigaliojo nauja atliekų turėtojų apmokestinimo sistema ir rinkliavos paskaičiavimo metodika. Nuo 2017 m. sausio 1 d. apmokestinami ne deklaruoti gyventojai ir juridiniai asmenys, o visi nekilnojamojo turto savininkai ir jų įgalioti asmenys. Rinkliava priklausys nuo daugelio parametrų ir duomenų.
   Įgyvendinant naują metodiką, reikalinga pritaikyti turimą informacinę sistemą naujiems skaičiavimams, surinkti ir sutvarkyti duomenis iš Nekilnojamojo turto registro, Gyventojų registro, Adresų registro ir Juridinių asmenų registro bei sutvarkyti turimą duomenų bazę.
   Prašome gyventojus apsišarvuoti kantrybe ir tikrai sulauksite pranešimų apie privalomą sumokėti rinkliavą. Savivaldybės administracija, tikėdamasi, kad neiškils sunkumų, planuoja parengti sąskaitas iki 2017 m. gegužės 31 d. ir išsiųsti paštu.
   Deja, dar norime akcentuoti, kad tarp mokėtojų yra nemažas ratas skolininkų, kurie nedelsdami gali mokėti įsiskolinimus, nelaukdami sąskaitų, kaip sakoma „skola ne rona, neužgis“, ir visos skolos bus perkeltos nekilnojamojo turto savininkams ar jų įgaliotiems asmenims.
   Savivaldybės darbuotojams sunkumus sudaro netikslumai valstybės registruose, be abejo ne be savininkų ir gyventojų aplaidumo įgyvendinant teisės aktų reikalavimus.
   Prašytume gyventojų susitvarkyti turto nuosavybės dokumentus, ypač tuos, kurie turi paveldimo turto, tačiau nuosavybės teisė nėra perregistruota paveldėtojui.
   Reikia atkreipti dėmesį, kad ne visi pastatai dar turi įregistruotus jiems suteiktus adresus.
   Pažymėtina, kad visi rajono gyventojai privalo susitvarkyti deklaruotą gyvenamąją vietą. Vis dar didelė dalis gyventojų yra deklaruoti „prie savivaldybės“ ar kokiame kaime be konkretaus adreso. Turėtų būti deklaruotas konkrečiu adresu: seniūnija, kaimas, gatvė, namo Nr.
   Visais adresų ir deklaravimo klausimais reikėtų konsultuotis su vietos seniūnijos darbuotojais.
   Atsižvelgiant į išvardintas priežastis ir aplinkybes, tikėtina, kad pateiktose mokėtojams sąskaitose pasitaikys ir nemažai klaidų. Dėl galimų nepatogumų Savivaldybės administracija iš anksto atsiprašo. Gavus sąskaitas, iškilus neaiškumams, ar pastebėjus klaidas, privalu kreiptis į Savivaldybės administracijos specialistus, kurių kontaktai bus pateikti pranešimuose, ir duomenys bei sąskaitos bus patikslintos.
   Pagal patirtį, tikėtina, kad bus didelis interesantų skaičius, todėl tik gavus sąskaitas nebūtina nedelsiant vykti į Savivaldybę. Kadangi šiam mokesčiui netaikomi delspinigiai, duomenų patikslinimas vyks visus metus. Planuojama sudaryti mokėtojams galimybę išankstinei registracijai dėl konsultacijų pagal konkretų užsiregistruotą laiką.
   Tikimės gyventojų supratimo, kad visi geranoriškai atliks tai, kas jiems priklauso ir pateiks Savivaldybei patikslintus duomenis ir dokumentus. Detalesnes rinkliavos apskaičiavimo ir apmokėjimo plonybes galima rasti Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. spalio 27 d. sprendime Nr. TS-370, o lengvatų mokėtojams taikymo tvarką Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 23 d. sprendime Nr. TS-65.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.