Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. gruodžio 12 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8090247
Šiandien: 2432
Dabar: 22
Prenumerata
Naujienos
Projekto „Bullying Free Minds“ dalyvių įspūdžiai iš Portugalijos

   Lapkričio 22-27 dienomis grupė mokinių (Kornelija Prokopimaitė, Monika Jakaitytė, Aurimas Vasiliauskas) ir mokytojų (Aušra Gedgaudienė, Marytė Kvietkuvienė) iš Ariogalos gimnazijos svečiavosi Portugalijoje. Įveikę beveik 4000 km, keliavę lėktuvais ir autobusais, visi sėkmingai pasiekė miestelį Pampilhosa Da Serra, esantį Portugalijos centrinėje dalyje, kur su nekantrumu laukė vieni iš Erasmus+ projekto „Bullying Free Minds“ mokyklų partnerių. Vos tik nuvykę mokiniai buvo sutikti portugalų mokinių šeimų, susipažino su jomis ir kartu iškeliavo į jų namus ilsėtis.

   Neįprastai mūsų akims vietovėje, įstabių kalnų papėdėje įsikūrusi mokykla ir jos kūrybingieji mokiniai bei mokytojai, svečius iš Lietuvos, Rumunijos, Italijos, Turkijos, Graikijos pirmąją mokymosi mainų vizito dieną pasitiko tradicinėmis portugalų pasveikinimo dainomis, parengtais pasakojimais apie kiekvieną šalį partnerę. Susipažinę su švietimo sistema, ugdymo organizavimo tvarka mokykloje, aplankę pamokas, visi patraukė į biblioteką, kur laukė pirmosios projekto veiklos. Po pristatymo apie vaikų teises, dalyvių buvo paprašyta sukurti plakatus, kur jie galėjo išreikšti savo nuomonę apie tai, kokios teisės jų manymu yra svarbiausios, į ką suaugusieji turėtų atkreipti dėmesį. Tos pačios dienos popietę visi svečiai buvo pakviesti dalyvauti tradicinėje kaštonų kepimo ir valgymo šventėje „Magusto“. Turėjome pavyzdį, kaip visa mokyklos ir miestelio bendruomenė geba susivienyti ir smagiai kartu leisti laiką.

   Antrąją mokymosi mainų vizito dieną visi partneriai pristatė savo pranešimus socialinės atskirties tema. Kiekviena šalis pateikė skirtingus socialinės atskirties pavyzdžius, mokyklose taikomus jų sprendimo būdus ir gerąją patirtį. Konferencijos dalyvių dėmesį patraukė Ariogalos gimnazijos mokinių sukurti videofilmai, kurių tikslas yra bet kokios patyčių formos prevencija. Po pristatymų vyko jų aptarimas ir apibendrinimas. Vieningai nutarta, kad empatija – raktinis žodis ir vienas efektyviausių patyčių sprendimo būdų.

   Trečioji diena buvo skirta išvykoms į kitas regiono mokyklas, taip pat vizitui į vaikų globos namus (šeimynos principu įkurti globos namai, kur kartu su 3 auklėtojomis gyvena 8 vaikai, dėl įvairių priežasčių negalintys gyventi savo šeimose). Dar kartą įsitikinome, koks svarbus ir glaudus yra bendruomeniškumo jausmas.

   Po apsilankymo Pampilhosa Da Serra miestelio muziejuje ir oficialiame priėmime pas merą, laukė kultūrinė ir pažintinė kelionė į Coimbrą, miestą, garsėjanti savo universitetu ir moksline bendruomene.

   Paskutinė diena buvo pilna emocijų – džiaugsmingo šurmulio ryte, kuomet į mokyklą rinkosi visi projekto dalyviai, šeimos ir jų nariai, kurie priėmė pas save kitų šalių mokinius, ir liūdesio, netgi ašarų, kai reikėjo atsisveikinti. Savo piešiniais ir mintimis apie projektą papuošę vieną iš mokyklos sienų, sudalyvavę užbaigimo šventėje, atsiėmę dalyvavimo sertifikatus, mokiniai atsisveikino su juos priėmusiomis šeimomis ir iškeliavo į ilgą kelionę namo.

   Šio projekto ir įspūdžių iš Portugalijos dalyviai nepamirš dar ilgai...

   Visos projekto veiklos finansuojamos programos Erasmus+ lėšomis.

 

 

 

Projekto koordinatorė Ariogalos gimnazijoje Aušra Gedgaudienė, anglų kalbos mokytoja

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.