Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugsėjo 19 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8735144
Šiandien: 845
Dabar: 97
Prenumerata

 
 
Naujienos
Raseinių rajone pradėtas turizmo sezonas

   Jau antrą kartą įvyko VšĮ „Atrask Raseinius“ organizuotas renginys „Ekskursijų savaitė“, vykstantis pirmąją gegužės savaitę ir tikimės tampantis puikiu kiekvieno turistinio sezono startu. Šiemet pažintinės ekskursijos neapsiribojo tik Raseinių miestu ir persikėlė į žymiausias rajono vietas.

   Pirmoji ekskursija vyko po Raseinių miesto civilines kapines. Gidas Arnas Zmitra papasakojo apie jose palaidotus žymius žmones, tokius kaip Antaną Smilgą, Lietuvos politinį veikėją ir disidentą Viktorą Petkų. Čia taip aplankyti nepriklausomybės kovų dalyvių ir knygnešių kapai.
   Trečiadienį, persikėlėme į Šiluvą. Ekskursijos dalyviai turėjo galimybę išgirsti apie Šiluvos šventovės architektūrą. Čia mus menotyrininkė Aušra Vasiliauskienė. Ji pasidalino dar neatrastomis detalėmis apie Šiluvos bazilikos interjero dekoro ikonografinę programą ir Apsireiškimo koplyčios puošybą.
   Kiek neįprastai vyko pažintinė ekskursija po Raseinių miestą, ją vedė net trys gidai – muziejininkė Lina Kantautienė bei gidai Gražina Pečkaitienė ir Arnas Zmitra. L. Kantautienė grąžino mus į tarpukario Raseinius, o G. Pečkaitienė dalinosi istorijomis apie Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią ir Dominikonų vienuolyną. Su A. Zmitra nukeliavome į Maironio parką ir jame esančią Švč. Trejybės cerkvę, raseiniškiai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti jos bokšte.
   Penktadienio vakarą, norintys išgirsti daugiau apie Betygalą, rinkosi pasivaikščioti po civilines kapines ir piliakalnius. Bene daugiausiai žinanti apie šio krašto vietoves Marijona Birutė Navakauskienė stebino vaizdingais pasakojimais, legendomis ir padavimais apie šį nuostabų miestelį. Džiaugėmės matydami, kad Betygalos piliakalnių infrastruktūra intensyviai tvarkoma, todėl tikrai taps geriausiai sutvarkytu gamtiniu ir istoriniu objektu Raseinių rajone.
   „Ekskursijų savaitė“ baigėsi pažintiniu pėsčiųjų žygiu po Ariogalos apylinkes. Labai džiugu, kad rinkosi įvairaus amžiaus žmonės ne tik iš Raseinių rajono, bet ir iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Kėdainių. Dėkojame mūsų partneriams Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, kuris tradiciškai pasirūpino žygio dalyviais – dalino geriamąjį vandenį ir dovanojo suvenyrų.
   Dėkojame gidėms ir visiems prisijungusiems prie „Ekskursijų savaitės“ renginių, kuriuose dalyvavo 122 žmonės. Mielai kviečiame ir toliau keliauti kartu su mumis vasaros sezono metu po Lietuvą. Platesnę informaciją apie dar įvyksiančias išvykas rasite „Facebook“ Atrask Raseinius. Turizmas ir verslas, telefonu +370 618 34 611 , el. paštu info@atraskraseinius.lt.

 

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.