Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. liepos 6 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Svarbi informacija prekybininkams

   Švelnėjant karantino sąlygoms ir gerėjant orams daugėja prekybininkų atvirose erdvėse. Jau beveik mėnesį (nuo balandžio 30 d.) oficialiai leidžiama prekyba pilna apimtimi visose prekybos vietose, t.y. tiek turgavietėse, tiek viešose vietose, laikantis visų nustatytų pirkėjų srauto ribojimo (ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas), visuomenės sveikatos saugos ir higienos reikalavimų.

   Gegužės 27 d. Raseinių rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl prekybos paslaugų teikimo viešosiose bei nuomos (panaudos) sutarties pagrindu valdomuose, visuomenei prieinamuose žemės sklypuose, kuomet Viešosios tvarkos skyriaus specialistui atlikus patikrinimus, paaiškėjo, kad ne visi prekiautojai dirba legaliai ir turi pagal administruojamą teritoriją išduotus seniūnijų leidimus. Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Vilma Kundrotienė pabrėžia, kad prekiautojai privalo turėti galiojančius leidimus, suderintus su Architektūros ir teritorijų planavimo skyriumi, kitu atveju - teks susimokėti baudą.

   Primename, kad remiantis Raseinių rajono savivaldybės tarybos patvirtintomis Prekybos ir paslaugų teikimo Raseinių rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklėmis, prekiauti iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, taip pat paviljonų ar teikti paslaugas viešosiose vietose leidžiama tik parengus ir suderinus vietos planą (schemą). Visi prekiautojai ir paslaugų teikėjai prekiavimo vietos schemą, laikinus prekybos įrenginius turi derinti su Raseinių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriumi, pateikiant laisvos formos prašymą, laikinos prekybos vietos schemą, laikino prekybos įrenginio (stoginės, kiosko, automobilio ar kt.) su prekiavimo įranga vaizdą.

   Prekyba ir paslaugų teikimas viešosiose vietose, nepriklausomai nuo žemės sklypo priklausomybės, leidžiamas tik turint Raseinių rajono savivaldybės administracijos seniūnijų išduotus leidimus. Asmuo pateikti prašymą dėl leidimo prekiauti ir (ar) teikti paslaugas viešosiose vietose gali atvykęs tiesiogiai į seniūniją arba elektroniniu būdu. Paslaugos gavėjui leidimas arba atsisakymas išduoti leidimą išduodamas tiesiogiai atvykus į seniūniją arba išsiunčiamas nurodytu būdu: paprastu paštu arba per E. pristatymo sistemą, arba prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų (www.epaslaugos.lt).

   Norime atkreipti dėmesį, kad už prekybos viešosiose vietose taisyklių reikalavimų nesilaikymą pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 154 straipsnio 1 ir 2 dalį, Savivaldybių tarybų patvirtintų prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 16 iki 30 eurų. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 30 iki 80 eurų. Taisyklių laikymosi kontrolę pagal kompetenciją atlieka rajono Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius bei seniūnijos.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.