Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. rugsėjo 16 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 
 
Naujienos
Edukacinė kelionė į Zanavykų kraštą

   Nenumaldomai skubant vasarai į pabaigą ir kasdieną vis labiau jaučiant atskriejantį rugsėjį, nusprendėme atsisveikinti su vasara linksmai ir skaniai. Kaimo bendruomenės „ Vengerskai“ nariai ir mūsų draugai išsiruošėme į Suvalkijos kraštą.

  Prie bendruomenės namų nekantriai būriavosi keliauninkai, pajudėjome pirmyn ir atvykome į Lekėčius. Mus pasitiko Lekėčių bendruomenės moterų klubo narės, kurios visus sukvietė prisėsti prie gausaus vaišių stalo. Tik įėjus išgirdome spragsėjusių malkų garsą ir užuodėme kepantį šakotį. Kulinarinio paveldo namuose vis dar išlaikytos gyvos autentiško, tradicinio kulinarinio paveldo šakočio kepimo paslaptys. Prie kepimo teko prisidėti kiekvienam: kas šlakstė tešlą, kam teko sukti volą – abu darbai atsakingi, nes nuo jų priklauso, kokie bus šakočio ragai.

  Kol kepė šakotis, vaišinomės gausiu autentišku Lekėčių krašto kulinariniu paveldu. Karštą dieną puikiai atgaivino šalta agurkų – silkės sriuba, žolelių arbatos, morkų saldainiai ir kiti patiekalai. Baigus kepti visi pasmaližavome šakočio, kuris buvo neįtikėtinai skanus, kadangi prie jo teko prisiliesti kartu – tai visų bendras darbas.

  Po skanių pietų pajudėjome prie Didžiojo Lekėčių šaltinio. Atsigaivinome tyru šaltinio vandeniu, kuris tinka ne tik gerti, bet valo ir sielą. Toliau keliavome į Zyplių dvarą. XIX a. viduryje įkurtą Zyplių dvaro ansamblį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų vienu didžiausių parkų su balzaminių tuopų ir skroblų alėjomis. Čia kuriama ypatinga kultūrinė erdvė pažintinei, tiriamajai, švietėjiškai veiklai. Pasivaikščioję po dvaro parką ir susipažinę su ponų gyvenimo būdu, pasukome link namų. Pakeliui sustojome atsigaivinti Nemuno vėsiu vandeniu.

  Namo sugrįžome kupini įspūdžių, užsidegę, kada norsi išsikepti šakotį patiems. Norime padėkoti mus saugiai vežusiam vairuotojui, tariame dar kartą ačiū Lekėčių klubo moterims.

  Kaimo bendruomenės „Vengerskai“ pirmininkė Jolita Špiegienė

  

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.