Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. spalio 24 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 7948875
Šiandien: 539
Dabar: 73
Prenumerata
Naujienos
ERASMUS+ mokymai tarpsektorinio bendradarbiavimo socialinių paslaugų ir sveikatos apsaugos tema

   2017 m. balandžio 23-28 d. Izmire (Turkijos Respublika) Raseinių rajono savivaldybės atstovai partnerio teisėmis dalyvauja programos Erasmus+ projekte „Sveikatą stiprinančios fizinės veiklos strategijų plėtra ir praktinis įgyvendinimas Europos vietos bendruomenėse“ (Development and implementation practices of strategies for health-enhancing physical activities in local communities across Europe). Projektas įsibėgėja ir vyko jau ketvirtasis projekto partnerių susitikimas-mokymai.

   Mokymuose dalyvavo po penkis atstovus iš kiekvienos projekto partnerės (Rankinio klubas „Moslavina“, Kroatija; Raseinių rajono savivaldybės administracija, Lietuva; Regioninės plėtros fondo institutas FIRR, Lenkija; Izmir gubernatorius, Turkija) ir projekto koordinatoriai (Kekavos savivaldybės sporto agentūra, Latvija). Mokymai buvo skirti skatinti tarpsektorinį bendradarbiavimą sveikatą stiprinančios fizinės veiklos srityse, todėl mokymų dalyviai buvo atrinkti iš socialinių paslaugų ir sveikatos stiprinimo sričių. Raseinių rajono savivaldybei mokymuose socialinių paslaugų srityje atstovavo Loreta Laugalienė, Raseinių rajono savivaldybės Švietimo ir socialinių reikalų departamento Socialinių paslaugų skyriaus vedėja, ir Monika Jakiūnaitė, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Raseinių viltis“ savanorė, sveikatos stiprinimo sričiai atstovavo Akvilė Juškienė, Raseinių rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja. Taip pat mokymai buvo skirti ir projekto personalo pasitarimui, todėl dalyvavo po du projekto koordinatorius iš kiekvienos valstybės.

   Mokymų metu projekto dalyviai aktyviai dalyvavo darbo grupėse, diskutavo, dalinosi savo patirtimi, klausė paskaitų, taip pat aplankė socialines ir sporto paslaugas teikiančias įstaigas, prisijungė prie visuomeninių sporto renginių.

   Mokymų pirmoji dalis buvo skirta susipažinti projekto dalyviams, pasidalinti turimomis patirtimis. Projekto koordinatorius Reinis Zobens pristatė projektą „Sveikatą stiprinančios fizinės veiklos strategijų plėtra ir praktinis įgyvendinimas Europos vietos bendruomenėse“, jo pagrindinius tikslus, vykdomas veiklas. Projekto dalyviai aktyviai diskutavo Berat Ezel moderuojamoje diskusijoje apie socialinę įtrauktį, integraciją, dalyvavimą ir nepalankias padėtis/sunkumus. Darbo grupėse dalyviai turėjo išanalizuoti esamas problemas ir pateikti vizualizacinį tarpžinybinio bendradarbiavimo sprendimo būdą.

   Neužkrečiamų ligų departamento direktorė Eco Özkan pristatė atliekamus tyrimus apie esamą visuomenės sveikatos būklę. Atkreipė dėmesį, kad net 22 proc. mokyklinio amžiaus vaikų turi antsvorio. Kasmet 3,2 proc. žmonių miršta dėl per mažo fizinio aktyvumo, todėl sėkmingas tarpsektorinis bendradarbiavimas visuomenės sveikatinimo srityse yra labai svarbus.

   Visi projekto partneriai pristatė savo šalies ar regiono esamą padėtį, geruosius pavyzdžius sveikatą stiprinančias fizines veiklas socialinių paslaugų ir sveikatos srityse.

   Mokymų metu buvo aplankytas vienas iš 150 Izmire veikiančių jaunimo centrų (aplankytas Atatiurko jaunimo centras) ir Izmiro socialinis miestelis. Izmiro socialiniame miestelyje vienoje vietoje yra teikiamos įvairios socialinės paslaugos: protinę ir fizinę negalią turinčių asmenų ugdymas, sveikatinimas (skirtingo amžiaus); sporto kompleksas, kur reguliariai sportuoja skirtingo amžiaus asmenų grupės, bei senelių namai. Taip pat projekto dalyviai dalyvavo ir sportiniuose viešuose renginiuose: zumbos treniruotėje ir dviračių žygyje.

   Mokymų pabaigoje projekto koordinatoriai aptarė projekto eigą ir ateities planus. Kiti projekto mokymai vyks 2017 m. rudenį Raseinių rajone.

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.