Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 22 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8028913
Šiandien: 2121
Dabar: 86
Prenumerata
Naujienos
Psichologams nėra pagrindo nerimauti dėl darbo

   Savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė susitiko su rajono švietimo įstaigų psichologais, kurie norėjo išsiaiškinti, ar keisis jų darbo aplinkybės pradėjus veikti Raseinių švietimo pagalbos tarnybai. Šioje tarnyboje ketinama suformuoti švietimo pagalbos specialistų (psichologų, logopedų, specialiųjų pedagogų ir kt.) mobilią komandą, teikiančią pagalbą nedidelių, iki 200 ugdytinių turinčių ugdymo įstaigų vaikams. Mero pavaduotoja nuramino, kad visi psichologai, šiuo metu dirbantys pilnu etatu mokyklose, kuriose mokinių skaičius didesnis nei 200, dirbs kaip dirbę, ir jokie pokyčiai jų nepalies. Tik vienai psichologei, kuri dirba po pusę etato dviejose mokyklose, pasikeis darbdavys – nuo rugsėjo ji bus įdarbinta Raseinių švietimo pagalbos tarnyboje pilnu etatu ir galės toliau dirbti tose pačiose mokyklose. Kaip žinome, rajone ir psichologų, ir kitų švietimo pagalbos specialistų labai trūksta, todėl nė vienam psichologui nerimauti dėl darbo vietos tikrai nėra jokio pagrindo.

   Šiuo metu rajono vaikams nustatyti 3020 švietimo pagalbos skyrimo atvejai, iš kurių 515 atvejų dėl specialistų trūkumo vaikai pagalbos nesulaukia. Nors nedidelėse mokyklose buvo numatyta pusė ar ketvirtis psichologo etato, tačiau darbas nepilnu etatu kaimiškose vietovėse specialistų nesudomino. Problemą bandys spręsti Raseinių švietimo pagalbos tarnybos mobili specialistų komanda, kuri aptarnaus ir mokyklas (turinčias iki 200 mokinių), ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Tiek vaikų tėveliai, tiek švietimo įstaigos labai laukia, kada vaikams bus pradėta teikti pagalba. Raseinių švietimo pagalbos tarnybos laukia nemenkas iššūkis - surasti reikalingų specialistų mobiliai komandai, tam numatyti 9 etatai.
   Mero pavaduotoja Gitana Rašimienė ragino psichologus teikti pasiūlymus, diskutuoti ir kartu nutarti, kaip efektyviai suteikti reikalingą specialistų pagalbą visiems rajono vaikams ir kartu sudaryti palankias darbo sąlygas tą pagalbą teikiantiems specialistams.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.