Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. gruodžio 1 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje – apsvarstytos karantino režimo sąlygos

  Šiandien administracijos direktoriaus, Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) pirmininko Edmundo Jonylos iniciatyva buvo sušauktas ESK posėdis dėl COVID-19 situacijos ir karantino sąlygų Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje.

   Įvertinusi epidemiologinius duomenis ir išanalizavusi gautus prašymus, Sveikatos apsaugos ministerija nepritarė ESK siūlymui švelninti karantino sąlygas rajone. Raseinių rajone karantinas pratęstas iki lapkričio 6 d. Kitą savaitę, atsižvelgus į sergamumo koronaviruso infekcija rodiklius, Vyriausybės nutarimu turės būti priimami nauji sprendimai dėl karantino ir taikomų viruso plitimo priemonių rajono savivaldybėje.  

   Posėdžio pradžioje Savivaldybės gydytoja Akvilė Juškienė pateikė naujausią informaciją, susijusią su COVID-19 protrūkiu rajone. Ji informavo, kad sergamumo rodiklis vis dar išlieka aukštas. Spalio 27 d. duomenimis, sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra 448,4. Nors pasveikusių asmenų skaičius tapo didesnis už sergančiųjų (spalio 27 d. serga 315, pasveikę 401), anot jos, atsipalaiduoti negalime. Per praėjusią parą mobiliajame punkte patvirtinta 15 naujų COVID-19 atvejų. Savivaldybės gydytoja atkreipė dėmesį, kad gyventojai dėl COVID-19 tikrinasi vangiai. Jos teigimu, sumažėjusios tyrimų apimtys neatspindi realios situacijos, kas dar labiau apsunkiną viruso valdymo procesą.

   Savivaldybės gydytoja priminė, kad gydymo įstaigose yra sustabdytos tiesioginio kontakto paslaugos. Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją, VšĮ Raseinių ligoninė perorganizavo darbą – įsteigė COVID-19 poskyrį, kuriame tyrimų atsakymų laukia galimai infekuoti asmenys. Tokiems asmenis yra skirtos vienvietės patalpos ir moduliniai nameliai.  Vaikų ligų skyriaus patalpose yra specialiai pritaikytos 9 vietos, kuriose įrengti stacionarūs  deguonies aparatai. Jeigu asmeniui yra patvirtintas COVID-19, įvertinus jo būklę, jis yra perkeliamas stacionariam gydymui į infekcinę ligoninę arba ambulatoriniam gydymui namuose.  

    Raseinių r. policijos komisariato viršininkas Artūras Košikas informavo, kad iš viso rajone užfiksuoti 47 nusižengimai dėl kaukių nedėvėjimo viešosiose vietose (42 Raseinių rajono gyventojai ir 5 kitų rajonų gyventojai). Taip pat yra pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai dėl galimų kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimų, kadangi asmenys, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, nesilaikė saviizoliacijos taisyklių.  A. Košikas pažymi, kad gyventojai turėtų būti dar sąmoningesni ir atsakingai laikytis visų nustatytų infekcijos plitimo prevencijos reikalavimų.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.