Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. kovo 20 d.

Prisijungimas

Prenumerata 

 
 
Naujienos
Savivaldybei prireikė daugybės pastangų dėl Vilniaus gatvės rekonstrukcijos

   2017 m. balandžio 11 d. Raseinių rajono savivaldybės administracija ir VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė projekto „Raseinių m. centrinės dalies patrauklumo didinimas (rekonstruojant Vilniaus g. ir modernizuojant vietos bendruomenei svarbias viešąsias erdves“ finansavimo sutartį Nr.07.1.1-CPVA-R-905-21-0006. Pagal šią finansavimo sutartį visų veiklų (Vilniaus g., Nepriklausomybės gynėjų aikštės, autobusų stoties prieigų ir Prabaudos rekreacinės zonos) atnaujinimas turi būti užbaigtas iki 2019 m. lapkričio 30 d.

Nepriklausomybės gynėjų aikštėje ir Prabaudos rekreacinėje zonoje rangos darbai jau užbaigti. Vilniaus gatvę rekonstruoja AB „Kauno tiltai“. Nors Savivaldybės vadovai ir specialistai rodo didelę iniciatyvą ir atlieka titanišką darbą, kad laiku ir kokybiškai būtų sutvarkyta pagrindinė Raseinių miesto gatvė, jie susilaukė visiškai nepagrįstos kritikos dėl tik po kelerių metų prasidėjusios gatvės rekonstrukcijos. Žinant visas aplinkybes, kartais susidarydavo įspūdis, kad šio projekto įgyvendinimui galimai buvo daromos dirbtinės kliūtys. 2018 m. sausio 23 d. Savivaldybės meras Algirdas Gricius raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir jo paprašė išsiaiškinti situaciją dėl Vilniaus g. rekonstrukcijos bei informuoti apie tolimesnius veiksmus, kurie leistų kokybiškai ir laiku įgyvendinti šį projektą.

ES lėšomis finansuojamiems projektams yra taikomi itin griežti reikalavimai. Vilniaus gatvės rekonstrukciją buvo numatyta įgyvendinti kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos, todėl Savivaldybės administracija šio projekto įgyvendinimui pradėjo ruoštis iš anksto. Visų chronologine tvarka detaliai atliktų pasirengimo, derinimo procedūrų neįmanoma išvardinti (jų yra per 30), todėl glaustai pateiksime tik keletą, kurios irgi yra pakankamai informatyvios:

– 2011 m. spalio 7 d. Savivaldybės administracija raštu Nr. (5.55)R5-1979 kreipėsi į LAKD su pasiūlymu bendradarbiauti rekonstruojant Vilniaus g., kuri sutampa su valstybinės reikšmės krašto keliu Nr. 196 Ariogala-Raseiniai-Kryžkalnis.

– 2011 m. lapkričio 15 d. raštu Nr.(6.9)2-5991 LAKD informavo, kad sutinka bendradarbiauti su Raseinių rajono savivaldybe rekonstruojant Vilniaus g. (tik važiuojamąją dalį). Taip pat atkreipė dėmesį, kad parengtas projektas turi būti išskirtas į dalis, kurios teisės aktų nustatyta tvarka yra finansuojamos Savivaldybės ir LAKD.

Įvairių dokumentų derinimo procedūros tęsėsi kelerius metus, kol 2016 m. balandžio 21 d. LAKD informavo Savivaldybę, kad skirs lėšų šiam projektui įgyvendinti. Tų pačių metų gegužės 19 d. buvo pasirašyta LAKD ir Savivaldybės bendradarbiavimo sutartis Nr. SR-370/S-460 „Dėl Raseinių miesto Vilniaus gatvės rekonstravimas“, o lapkričio 2 d. buvo pradėtas viešasis rangos darbų pirkimas. Patvirtintos konkurso sąlygos, kurios buvo išsiųstos derinti į CPVA ir LAKD. 2017 m. kovo mėnesį, atsižvelgiant į CPVA pastabas, buvo pakoreguotos ir patvirtintos konkurso sąlygos, tačiau Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pareiškė pastabų dėl pirkimo būdo. Konkurso sąlygos buvo svarstomos iš naujo. 2017 m. kovo 31 d. paskelbto viešojo pirkimo procedūros (atsakymai į klausimus, nagrinėjamos pretenzijos, teismai) vyko iki gegužės 23 d. Tačiau VPT įpareigojo sustabdyti pirkimo procedūras ir atliko patikrą. Po jos išvadų pirkimo procedūros buvo nutrauktos.

Antrasis viešasis pirkimas prasidėjo 2017 m. lapkričio 7 d. LAKD derinimui buvo pateiktos naujos konkurso sąlygos. Pakoregavusi pastabas Savivaldybės administracija vėl kreipėsi į LAKD, kad ji suteiktų įgaliojimą vykdyti viešąjį pirkimą. 2018 m. sausio 8 d. LAKD pranešė, kad ji galės išduoti įgaliojimą Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka parinkti rangovą projektui įgyvendinti, kai bus pasirašyta partnerystės sutartis ir gautas statybą leidžiantis dokumentas LAKD vardu. Šios sąlygos buvo derinamos gegužės mėnesį, o jo paskutinę dieną buvo paskelbtas pirkimas vykdant pirkimo procedūras iki sutarties pasirašymo. Liepos 13 d. pirkimo procedūros buvo užbaigtos ir rugpjūčio 18-ąją LAKD pasirašė rangos darbų sutartį su AB „Kauno tiltai“. Šios bendrovės Kėdainių kelių tiesimo aikštelės darbuotojai atlieka rekonstrukcijos darbus Vilniaus gatvėje.

„Šiuo metu darbai yra sustabdyti – atėjo žiema, spustelėjo šaltukas, dėl blogų oro sąlygų nukentės darbų kokybė. Trijų žiemos mėnesių pertrauka iki kovo vidurio numatyta rangos darbų sutartyje. Jau nutiesti kelio drenažo tinklai, pastatyti šuliniai nuo įvažiavimo į miestą iš Ariogalos pusės iki Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, sudėta dalis kelio bortų – kas padaryta, matyti nuvykus į darbų vietą. Tikimės, kad pavasaris bus palankus ir leis dirbti rangovui visu pajėgumu“, – teigė projekto vadovas, Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Valmantas Bentnorius.

„Dėl kapitalinio gatvės remonto jos važiuojamoji dalis susiaurėjo, nėra šaligatvių, todėl prašome vairuotojų ir pėsčiųjų būti budriems, atidiems ir dėmesingiems vieni kitiems. Gyventojų atsiprašome už laikinus nepatogumus, tačiau jie yra būtini, kad pagrindinė miesto gatvė būtų sutvarkyta, modernesnė ir saugesnė“, – pabrėžė Savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininkas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Gytis Šulinskas.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.