Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. lapkričio 21 d.

Prisijungimas

Prenumerata

 
 
Naujienos
Ariogališkių sprendimas lems projekto įgyvendinimą

   Antradienio pavakary Ariogalos miesto visuomenės atstovai kultūros centre buvo informuoti apie žinomų Lietuvos dendrologų atliktos želdinių būklės tarp Vytauto, Slėnio bei Gedimino gatvių esančioje bendro naudojimo paskirties teritorijoje ir jos prieigose ekspertizės išvadas ir galimas alternatyvas.

   Kauno Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto docentės dr. Linos Straigytės sakė, kad žvelgiant į perspektyvą reikia pašalinti apie 15 medžių. Šiuo metu jų būklė nėra labai bloga, bet kai kurių jų kamienuose ir kitose vietose yra puvimo židinių, kiti medžiai skursta, nes yra per tankiai suaugę arba užgožti kitų augalų.
    Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėjos Indrės Antanaitienės teigimu, pagal parengtą techninį projektą ir pasirašytą rangos sutartį viešojoje erdvėje priešais abiejų seniūnijų pastatą numatoma įrengti aikštę su fontanu, vandentiekio ir lietaus nuotekų tinklus, apšvietimo tinklus, mažosios architektūros elementus, o prie kultūros centro – žaliąją erdvę kameriniams renginiams.

Įvertinus susidariusią situaciją, ES finansavimą, reglamentuojančius dokumentus, ekspertų išvadas, išskirtos 3 alternatyvos:

1. Kertamas medžių kiekis, nustatytas ekspertizės išvadoje (15).

2. Kompromisas suderinus su visuomene – iškertamas didesnis medžių kiekis, būtinas aikštės įrengimui (apie 15 + 10).

3. Paliekama taip kaip buvo -neradus bendro sutarimo galimas finansavimo sutarties nutraukimas ir investicijų perkėlimas į kitą tikslinę teritoriją.

   Sprendimų pasekmės gali priklausyti nuo pasirinktos alternatyvos ir nuo aukštesnių institucijų.

   Dabartinį Ariogalos miesto žaliąjį rūbą siekiančios išsaugoti iniciatyvinės grupės atstovai teikė savo argumentus, siūlė Savivaldybės specialistams ieškoti geriausių sprendimų, tartis su finansinę paramą teikiančia Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA), projekto rengėjais ir rangovais, kad investicijos nedingtų iš miesto. Kai kurie susirinkimo dalyviai siūlė, kad skvere Ariogalos miesto viduryje nereikia nieko daryti, o visas lėšas skirti parko tarp Taurupio, Žemaičių, Gėlių ir D. Rudzinsko gatvių viešosios infrastruktūros įrengimui.

   Karštose diskusijose pasisakė ir buvę Seimo nariai Kęstutis Skamarakas bei Saulius Pečeliūnas, Tarybos narys Andrius Bautronis, Seimo vicepirmininko Arvydo Nekrošiaus padėjėjas-sekretorius Kęstutis Užemeckas. Į klausimus atsakė Savivaldybės administracijos direktorius Liudas Kavaliauskas ir Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus.

   Koks bus sprendimas dėl projekto įgyvendinimo teritorijoje tarp Vytauto, Slėnio bei Gedimino gatvių, nuspręs patys Ariogalos miesto gyventojai.

 

   

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.