Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8026447
Šiandien: 4139
Dabar: 114
Prenumerata
Naujienos
Būkit pasveikinti Biliūnai ir Biliūnuose

   Gausybė sveikinimų, skambi muzika, Biliūnų Kaštonų Respublikos ministerijų atidarymas, šypsenomis žydintys dalyvių veidai ir mažo kaimelio džiugi gyvastis, ilgai laukti susitikimai ir prisiminimai... Taip šeštadienį septintą kartą Kaštonų žydėjimą šventė Biliūnai. Dėl gamtos išdaigų kaštonų žydėjimas atidėtas savaitei, tačiau dviejų svarbių sukakčių Biliūnams – 425-eri, o Biliūnų kaimo bendruomenei – 10 nei paslėpsi, nei neatidėsi.

   Biliūnai vardą gavo nuo ant Šaltuonos kranto įsikūrusių pirmųjų čia esančio dvaro šeimininkų Bilevičių pavardės. Tai vienas iš nedaugelio Lietuvoje išlikusių barokinių dvarų rūmų. Dabartiniai dvaro šeimininkai šventės dalyviams suteikė galimybę pasivaikštinėti po dvaro parką. Na, o pati šventė šurmuliavo biliūniškių išpuoselėtoje viešojoje erdvėje.

   Biliūnų Kaštonų Respublika, turinti savo vėliavą, konstituciją, valiutą,– taip save tituluoja biliūniškiai, kiekvienoje šventėje ypatingą pagarbą atiduoda kaštonams – būtent jų alėja atvažiuoji į Biliūnus, pasukęs nuo Žemaičių plento. Kaštonų alėjos atsodinimas ir tvarkymas subūrė visus vietos gyventojus į bendruomenę. Todėl kaštonų alėja išpuošta kaspinais pasitiko visus atvykstančius į šventę ir visiems sveikintojams prisiminimui buvo padovanoti kaštonų sodinukai, kad šių gražių medžių būtų dar daugiau ir jie primintų Biliūnus. Kaimelio garbingiausioje vietoje stovi skulptūra Biliūnams ir kaštonui.

   „Visuomet džiugu matyti tokius atgijusius, pilnus žmonių Biliūnus. Mūsų bendruomenėje realiai gyvena apie 30 gyventojų, ji mažiausia rajone ir greičiausiai respublikoje. Nors mūsų nedaug ir visi gerokai "ūgtelėję", tačiau labai kūrybingi ir aktyvūs. Mums čia gyventi labai gera, todėl tuo gerumu norime pasidžiaugti ir su kitais, pakviesti gimtuosius namus aplankyti po pasaulį išsibarsčiusius vaikus. Kaštonų žydėjimo šventė turi savo tradicijas, jos metu tik kartą metuose yra paskelbiamas sėkmės istorijos autorius, įteikiama padėka, gerumo sparnai ir sėkmės istorijų lentoje pritvirtinama ilgalaikė lentelė su jo pavarde. Tai aukščiausiais bendruomenės apdovanojamas ne bendruomenės nariui, bet žmogui, kuris praeitais metais geromis iniciatyvomis, idėjomis, savanoryste ar materialine parama padėjo bendruomenei. Šiais metais gerumo sparnai apgaubė kauniečių Erikos, Karolio, Kristinos ir Vido Jasaičių šeimą. Šis apdovanojimas skirtas už savanorišką nuolatinį Biliūnų aplinkos priežiūros rūpinimąsi, perdažytus vaikų žaidimų įrengimus, padarytus ir pastatytus futbolo vartus viešojoje erdvėje, dalyvavimą bendruomenės renginiuose “, – sako Biliūnų bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė.

   Šventėje veikiančios Kaštonų Respublikos ministerijos suteikė galimybė smagiai pabendrauti, pasimokyti ar susipažinti. Kultūros ministerijoje veikė kūrybinės dirbtuvės, čia buvo galima išmokti lieti žvakes. Turima ginkluotė - katapultos išbandytos Krašto apsaugos ministerijoje. Mažieji pūsdami muilo burbulus, lankstydami balionus, darydami paveikslus iš kaštonų bei žaisdami įvairius žaidimus mielai laiką leido Švietimo ir mokslo ministerijoje. Sveikatos ministerija pasirūpino Kaštonų vaistine. Finansų ministerijoje 1 kašto (1 euro) įėjimo mokestis suteikė galimybę susipažinti su Kaštonų Respublikos valiuta, kurią Užsienio reikalų ministerijoje buvo galima išsimainyti į aksesuarus ir lauktuves ar į daug linksmos nuotaikos ir viltingo laimingo laukimo, rėmėjų įsteigtos momentinė loterijos, bilietą. O štai Ūkio ministerija, pasikvietusi į pagalbą Raseinių krašto ateities sąjūdį RASAI, visus vaišino gardžiu plovu. Šventės dalyvių eismo saugumu rūpinosi Amsis, kuris darbavosi Vidaus reikalų ministerijoje kartu su pareigūnais.

   Kiekviena išvyka į kitą šalį pareikalauja šiek tiek laiko ir pasiruošimo, bet praturtina naujais įspūdžiais, pažįstamais, patirtimis ir idėjomis, nutiesia naujus draugystės tiltus. Šventės metu pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Užkalnių ir gylių kaimo bendruomenėmis.

   Maža bendruomenė, neturinti jokios veikiančios įstaigos, kultūros darbuotojų, be gerų žmonių ir rėmėjų nebūtų pajėgyusi surengti šventės. Dėkojame Raseinių rajono savivaldybės merui A. Griciui, vicemerei G. Rašimienei, administracijos direktoriui R. Ačui, Kaimo reikalų, ekologijos ir teritorijų planavimo komiteto nariams, Raseinių rajono savivaldybė tarybos nariui L. Bielskiui, Raseinių krašto ateities sąjūdžio Rasai nariams, valdybai ir jos pirmininkui R. Zubielai, Girkalnio seniūnijai, UAB „Norvelita“ direktoriui J. Kenstavičiui, UAB „Karpynė“ direktorei V. Kenstavičienei ir K. Viršilienei, Baldų centro Redos idėjos namams direktorei R. Laurynaitei, UAB „Laugena“ direktorei G. Laurynienei, UAB „Printema“ direktoriui Ž. Paulauskui, Emai Laurynaitei, VŠĮ Turizmo ir verslo informacijos centrui „Atrask Raseinius", UAB „Tikas“ direktoriui A. Vaitkui, restorano „Pasažo namai“ direktorei J. Vaitkienei, fotografui A. Norkui, UAB „Izora“ direktoriui E. Čėsnai, O. Kazbarienei, Šokių studijai „Svajonė“ šokėjoms ir vadovei L. Balserienei ir Raseinių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestrui ir vadovui A. Rukui, kaimo anūkams - savanoriams Skaistei, Livetai, Ramintai, Erikai, Karoliui, Justui ir visiems Biliūnų bendruomenės nariams.

   Būkit pasveikinti Biliūnai ir Biliūnuose! Mes būtinai čia dar kartą sugrįšime!

 

 

 

Lauros Černiauskaitės nuotraukose: Biliūnų šventės akimirkos.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.