Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. liepos 15 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 
 
Skelbimai
Pirmą kartą istorinėje Ivangėnų piliavietėje – muzikinė drama „Legenda apie Pilėnus"

   Liepos 12–14 dienomis Tauragės rajone vyks šventiniai renginiai, skirti Žemaitijos pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų jubiliejui. Visą savaitgalį truksiančiuose renginiuose Tauragės, kitų Žemaitijos rajonų ir visos Lietuvos žmonės kviečiami dalyvauti istorinėje-mokslinėje konferencijoje, susitikti su žymiausiais Lietuvos istorikais, stebėti jodinėjimo su žirgais ir šaudymo iš lankų varžybas, apžiūrėti Karšuvos valdovų ir Gediminaičių alėjas, aplankyti ir susipažinti su žymiausiomis krašto istorinėmis vietomis. Vienas pagrindinių šventinių renginių akcentų – muzikinė drama pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“.

   „Ivangėnų piliavietėje, kur naujausių istorinių šaltinių teigimu, tikėtina, stovėjo Pilėnų pilis, bus pristatoma muzikinė drama „Legenda apie Pilėnus“. Džiugina tai, kad dažniausiai Trakų pilyje rodyta drama pirmą kartą istorijoje bus parodyta toje vietoje, kur realiai ir stovėjo pilis – Ivangėnų piliavietėje“,– su pasididžiavimu kalba operos solistas tauragiškis Liudas Mikalauskas.

   Pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“ pastatyta muzikinė drama „Legenda apie Pilėnus“ pasakoja apie išdavystę, kurią patiria Pilėnų kunigaikštis Margiris. Įdukros Mirtos išduotas Margiris su savo kariais narsiai kaunasi prieš kryžiuočius, tačiau priešo pajėgos pasirodo esančios stipresnės. Nematydami vilties atsilaikyti ir suvokdami savo pralaimėjimą, Pilėnų gynėjai galiausiai pasirenka mirtį.

   Vienas pagrindinių jubiliejaus renginių – didingai Žemaitijos istorijai skirta konferencija „Žemaitijos visuomenės iššūkiai bei transformacijos XIII – XVIII a.: regionas ir valstybė“.

   Pirmoji konferencijos dalis vyks liepos 12–13 dienomis Tauragėje ir Skaudvilėje. Istorinius pranešimus skaitys Lietuvos istorijos instituto, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų profesoriai, mokslų daktarai, docentai ir doktorantai.

   Antrojoje konferencijos dalyje – liepos 14 dieną (sekmadienį) – organizuojama ekskursija, kurios metu visi norintys turės galimybę aplankyti Ivangėnų kompleksą, Batakių ir Pagramančio piliakalnius, Bilionius. Į istorines Tauragės krašto vietas autobusas veš nemokamai (išankstinė registracija tel. 8 612 76 199 )

   „Išvykstamoji konferencija įdomi tuo, kad ji yra interaktyvi, čia iš arti bus galima susipažinti su istoriniais įvykiais, atkurti ir įsivaizduoti, kiek kiekviena vieta buvo reikšminga XIII -XVIII amžiuje gyvenusiems žemaičiams”, – teigia istorikas A. Gedvilas.

   Visi, besidomintys Žemaitijos dalies –Tauragės krašto – istorija bei norintys prasmingai ir įdomiai praleisti laisvalaikį, kviečiami dalyvauti šventiniuose renginiuose, skirtuose Žemaitijos pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų jubiliejui.

   Visa renginio programa skelbiama Tauragės rajono savivaldybės interneto svetainėje http://bit.ly/2XAguRb ir Tauragės rajono savivaldybės socialiniame tinkle facebook https://bit.ly/30umRXZ

 

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 
 
 
 
 


 
 

 

 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.