Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugsėjo 19 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8736628
Šiandien: 2329
Dabar: 51
Prenumerata

 
 
Naujienos
„Pasaulio lietuvių vienybės krivūlė“ iš Raseinių iškeliavo į Vilnių

   Antradienį Raseinių rajono savivaldybės mero patarėja Vaida Tunaitienė perdavė Vilniaus „Rotary“ klubo prezidentui Rimantui Povilui Jogėlai pereinamąją ąžuolinę krivūlę, skelbiančią žinią apie rengiamą statyti Europos parke (Vilniaus r.) monumentą „Pasaulio Lietuvių vienybės karūna“. Šią krivūlę, kaip pritarimo ir įsipareigojimo prisidėti prie monumento statybos simbolį, Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius oficialiai buvo perėmęs iš Kelmės rajono savivaldybės per Kovo 11-osios minėjimą Šiluvoje.

   „Būsimasis monumentas simbolizuos pasaulio lietuvių vienybę ir susitelkimą dirbti mūsų protėvių žemės labui. Tiktai būdami vieningi išliksime stiprūs kaip tauta. Linkime ir jums prisidėti prie šio kilnaus tikslo“, – teigė V.Tunaitienė sostinės „Rotary“ klubo renginyje.

   Šį projektą pasiryžęs įgyvendinti skulptorius Gediminas Radzevičius pridūrė, kad šią idėją jis puoselėjo jau seniai, bet ją iki galo subrandino būtent šiemet, švenčiant Lietuvos valstybės šimtmetį. Skulptorius buvo atvykęs į Raseinius, dalyvavo Savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame pristatė savo tikslą ir paprašė rėmimo. Taryba monumento statybai skyrė 1000 eurų.

   „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ – paminklas, kurio idėjinę esmę atskleidžia iš gilios praeities išlikę baltų kultūros ženklai ir simboliai. Lietuvių tautos pamatų kertiniai akmenys – gimtoji kalba, tikėjimas, istorinė atmintis, tautinės tradicijos, kūryba ir vienybė. Tautos istorinio kelio ir kūrybinių galių viršūnė – Lietuvos valstybė, kurios atkūrimo šimtmečio jubiliejui skiriamas šis monumentalus paminklas.

   Projektui įgyvendinti reikėtų apie 1 mln. eurų. Kadangi šis monumentas skirtas pasaulio lietuvių, gyvenančių Lietuvoje ir už jos ribų, vienybei stiprinti, tautos sutelktumo idėjai išreikšti, nutarta, kad jo statyboje turėtų galimybę dalyvauti visa tauta, norinti prisidėti konkrečiu indėliu. Gvildenant tautos vienybės idėją, buvo nutarta kelti simbolinę lėšų rinkimo „bangą“, kuri prasidėjo nuo Neringos ir nusiris net iki Čikagos.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.