Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. lapkričio 21 d.

Prisijungimas

Prenumerata

 
 
Naujienos
Projektas „Kompleksinės paslaugos šeimai“ Ramonuose

   Ramonų kaimo bendruomenė, vykdydama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projektą pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“, liepos mėnesį organizavo 5 dienų vasaros stovyklą, kurioje stovyklavo 20 dalyvių įvairaus amžiaus ir socialinės padėties dalyvių.

   Stovyklos metu buvo mokomasi socialinių įgūdžių, bendravimo tarp šeimos narių, bendravimo tarp skirtingo amžiaus žmonių. Stovyklautojai mokėsi gaminti paveikslėlius iš žolelių, gėlių, sukti vaškines žvakes, piešti ir spalvinti paveikslėlius, mokėsi dekupažo ant stiklo. Mokydamiesi bendravimo, žaidė sportinius žaidimus: futbolą, kvadratą, mokėsi smiginio mėtymo, šaškių žaidimo meno, mokėsi, kaip elgtis prieš einant valgyti ir valgymo metu, kaip susitvarkyti stalus ir patalpas.

   Liepos 28 d. buvo organizuota šeimų sporto šventė, kurios metu šeimos žaidė boulingą, mėtė smiginį, žaidė šaškėmis. Jaunimas įsijungė į krepšinio 3x3 ir lauko tinklinio varžybas. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais. Liepos 31 d. 40 dalyvių išvyko į Klaipėdos rajoną, Vėžaičius, kurie taip pat vykdo projektą „Kompleksinės paslaugas šeimai“. Labai išsamiai apie vykdomą projektą papasakojo projekto veiklų koordinatorė Šarūnė Petruškevičienė. Susipažinome su klaipėdiškių patirtimi, parsivežėme nemažai metodinės medžiagos. Išvyką užbaigėme bendru pasibuvimu prie jūros Melnaragėje.

   Kelionėje buvo tęsiamas vasaros renginio „Bendruomeniškumo šventė“ organizuotas saugaus eismo projektas: buvo išdalintos saugaus eismo priemonės ir palinkėta laikytis saugaus eismo taisyklių. Vykstant autobuse buvo tęsiama viktorina „Ar žinai kelio ženklus“, pasidomėta, ar prisegti atšvaitukai, išdalinti šventės metu, klausinėjama apie pakelyje matytų kelio ženklų reikšmę. Projekto vadovė Dalytė Raudonienė ir socialinė darbuotoja Monika Jakiūnaitė supažindino, kaip saugiai išlipti iš autobuso, kaip visiems kartu pasiekti jūrą ir kaip elgtis prie jos. Dalyviai prižadėjo saugiai elgtis kelyje, žiūrėti kelio ženklų, neatsilikti nuo grupės, būti atsargūs prie jūros.

   Visi dalyviai buvo drausmingi. Kupini geros patirties ir įspūdžių jie linksmi ir laimingi grįžo į namus.

 

 

 

Teksto ir nuotraukų autorė – Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.