Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. sausio 23 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8203492
Šiandien: 3293
Dabar: 27
Prenumerata
Naujienos
Projekto partneriai susitiko Sirakūzuose

   Europos Komisijos finansuoto Erasmus+ programos projekto „Today’s readers, future leaders“ partneriai sausio mėnesį susitiko Italijoje, Sirakūzų miesto 16 Chindemi vidurinėje mokykloje. Be Girkalnio pagrindinės mokyklos mokytojų - Lolitos Bitvinskienės, Loretos Vaičiulienės, bibliotekininkės Laimos Butkienės bei logopedės Irinos Grigaravičienės - ketvirtame tarptautiniame susitikime dalyvavo partneriai iš Lenkijos, Rumunijos, Turkijos ir Danijos. Pasveikinti susitikimo dalyvių atvyko Sirakūzų miesto mero pavaduotojas Francesco Italia. Mokyklos mokiniai pirmą ir paskutinę viešnagės dieną svečiams surengė koncertą.

   Mokyklos - partnerės šiame projekte atlieka įvairias veiklas, kurios prisideda prie to, kad mokiniai pamėgtų knygas, atrastų jas kaip didelį laisvalaikio malonumą, pažintų jų kelią nuo rankraščio iki elektroninės knygos, patobulintų skaitymo įgūdžius bei pagerintų teksto suvokimo rezultatus. Nuo susitikimo Lenkijoje, kuris vyko rugsėjo mėnesį, visose mokyklose buvo skaitoma Antuano de Sent Egziuperi knyga „Mažasis Princas“. Mūsų mokyklos komanda Sirakūzuose pristatė pradinių klasių mokytojų integruojamas veiklas su „Mažuoju Princu“ visų dalykų pamokose bei lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Virginijos Krikščikienės ir septintos klasės mokinių vykdytą projektą „Bandau prisijaukinti knygą“. Be šios knygos visi projekte dalyvaujantys vyresnieji mokiniai skaito Anos Frank „Dienoraštį“. Susitikimo dalyviai pasidalino mintimis ir planais, kokias veiklas atliks perskaitę šią knygą.

   Be nuolatinio skaitymo, mokiniai atliko ir kitas veiklas - iš anglų kalbos vertė šalių partnerių legendas, jas iliustravo bei išspausdino legendų knygutę. Po tokį patį leidinį pristatė kiekviena mokykla, tik su savomis iliustracijomis ir legendomis tos šalies kalba. Mokiniai nekantriai laukė partnerių mokyklų knygų, lygino, kaip suprato ir perteikė piešiniais tas pačias legendas. Tikime, kad prisilietus prie knygos gimimo pasikeis požiūris į ją, padidės poreikis skaityti.

   Susitikimo metu apsikeitėme ir mokyklose sukurtais plakatais, skatinančiais mokinius skaityti ir pažinti supantį pasaulį, pasidalinome elektroninėmis klasės istorijomis, taip pat tarptautine, visų mokyklų kuriama pasaka. Buvo aptarti ir kiti klausimai, vykdytos ir ateityje vyksiančios veiklos bei renginiai.

   Po darbo turėjome galimybę susipažinti su Sicilijos, kurioje įsikūręs Sirakūzų miestas, istorija, kultūra, gamta. Sirakūzuose 287 m. p. m. e. gimė vienas žymiausių matematikų Archimedas. Didelį įspūdį paliko graikų teatras, romėnų Koliziejus, Dionisijaus ausis, Apolono šventykla, Aretūzos fontanas, žydų ritualinė pirtis, senoji Alaginiana biblioteka bei dėl didžiulių žemės drebėjimų tik baroko stilių išlaikę pietų Sicilijos miestai Noto, Ragūza, Modika.

   Europos Komisijos programa skatina mokytojus tobulėti ne tik profesinėje srityje, bet ir kelti savo tarpkultūrinę kompetenciją, tobulinti komunikavimo užsienio kalba įgūdžius, tobulinti informacinių technologijų raštingumą. Šis projektas kaip tik suteikia galimybes mokiniams bei mokytojams tobulėti, bendrauti, bendradarbiauti, mokytis dirbti komandinį darbą, o mūsų - Girkalnio pagrindinei mokyklai, koordinuojančiai šį projektą, tai puiki proga įgyti vadovavimo ir koordinavimo tarptautinei komandai bei darbo sesijoms patirties.

 

Projektą finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

 

 

Girkalnio pagrindinės mokyklos mokytoja, projekto koordinatorė Loreta Vaičiulienė

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.