Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. birželio 19 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8534431
Šiandien: 2376
Dabar: 73
Prenumerata

 
 
Naujienos
Geros permainos ateina ir į V.Kudirkos gatvės kvartalą

   Projektas „Raseinių m. V.Kudirkos g. kvartalo viešųjų erdvių ir gyvenamųjų vietų patrauklumo didinimas“ buvo pristatytas vos keliems į Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos salę atėjusiems gyventojams. Renginyje dalyvavo Savivaldybės meras Algirdas Gricius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Ulickas, Ekonomikos ir ūkio departamento direktorė Indrė Antanaitienė, specialistai, Raseinių miesto seniūnijos seniūnas Artūras Milašauskas, žiniasklaidos atstovai.

   Finansavimo sutartyje numatyta projekto tinkamų išlaidų dalis – 621 866,00 Eur (Europos Sąjungos, valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų). Projekto įgyvendinimo metu planuojama sutvarkyti ir atnaujinti Raseikos parko erdves, Dominikonų skverą ir alko šaltinį – Magdės šulinį. Rangos darbus atliks UAB „Tilta“.
   Šiuo metu Raseikos parkas yra nepritaikytas gyventojų ir miesto svečių poreikiams: asfaltbetonio pėsčiųjų takai – prastos būklės, dangos nusidėvėjusios, trūksta dviračių eismui pritaikytos infrastruktūros, parko želdiniai nesuformuoti, nėra gėlynų, reikia išretinti menkaverčius krūmus ir medžius, mediniai suoliukai išdėstyti per retai, nėra pavėsinių, stinga rekreacinės, poilsio ir aktyvaus laisvalaikio zonos.
   Pasak šio projekto vadovo, Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto Ryčio Radavičiaus, pirmasis darbas jau padarytas – išasfaltuota Prūdo gatvė. Parko prieigose bus pastatytas interaktyvus stendas, kuriame galės būti talpinama aktualiausia informacija apie Raseinius. Į šį stendą nusidrieks visų komunikacijų tinklai. Parke bus pastatyta papildomų suoliukų, šiukšliadėžių, takai nukloti trinkelėmis, tamsiu paros metu švies 42 modernūs LED šviestuvai. Prie prūdo bus įrengta medinė krantinė ir valčių prieplauka.
   Palei Šaltinio gatvę bus įrengta nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė, numatyta erdvė prekybai ar lauko kavinei. Šiuo metu apleista tvenkinio sala taps pasiekiama gyventojams – į ją bus nutiestas tiltas, o įžengus į salą pasitiks rotonda, bus galima prisėsti ant suolelių. Tarp tvenkinių esančioje erdvėje bus sukurtas daugiamečių gėlių labirintas, botanikos skveras. Skirtingo amžiaus jaunimas galės savo energiją išlieti trijose žaidimų aikštelėse, o didžiausi adrenalino mėgėjai – riedučių, riedlenčių parke, kurio vieta irgi numatyta. Parke patogiai jausis, turės malonių užsiėmimų ir senjorai bei žmonės su negalia.
   Permainos laukia ir Magdės šulinio. Šiam kultūros paveldo objektui atestuoti specialistai parengė specialų projektą, kuris įprasmins jo istorinę vertę. Į atnaujintą šulinį nusidrieks vandentiekio ir nuotekų tinklai. Čia žmonės galės atsigerti šviežio, gardaus vandens, kaip ir ankstesniais laikais. Pasikeis ir visa aplinka – bus pastatyti suoliukai, informacijos stendai, sukurta ir kita mažoji archtektūra.
   Išskirtinė parko vieta – lauko klasė, kurioje pavasarį ir rudenį geru oru galės vykti ne tik mokinių pamokos, bet ir kiti renginiai. Iš čia atsivers puikus vaizdas į antrą tvenkinį bei kitas patrauklias parko vietas. Prūdą ir Sodų gatvę jungs ant pontonų pakeltas pėsčiųjų takas, nes ši vieta yra pelkėta. Juo vaikščiosiantys žmonės žvarbią dieną nejaus kūną stingdančios drėgmės, nesušlaps kojų.
   Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo, Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos pirmininko Armando Mockaus teigimu, visi norime, kad iš karto vaizdas atnaujinamose teritorijose keistųsi į gerą pusę, bet dažniausiai tenka pradėti nuo paruošiamųjų darbų. Ir šiame projekte iš pradžių bus ardomos nusidėvėjusios teritorijų dangos, šalinami techniniame plane numatyti medžiai, menkaverčiai krūmai. Rajono želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos nariai, rangos darbų atstovai numatytose atnaujinti parko erdvėse apžiūrėjo želdinius. Specialistų teigimu, didžiausias jų skaičius yra atsiradęs savaime. Seniausia, pelkėta parko dalis – prie antrojo tvenkinio, kur baigiasi Ateities gatvė, – unikali, ji bus palikta kokia yra, tik šiek išretinta, kad į pasivaikščiojimui skirtą taką sklistų daugiau šviesos.
   Parko teritorijoje yra nemažai chaotiškai, netinkamose vietose išdygusios ar pasodintos, išsikerojusios augmenijos. Specialistai pažymėjo tokius augalus, kuriuos pagal techninio plano dendrologinės dalies taisykles teks persodinti arba pašalinti. Tai bus daroma ir dėl to, kad dabartinė parko augmenija bei jauni želdiniai, kurių bus pasodinta daug ir įvairių rūšių, turėtų geresnes sąlygas augti ir, kad jie kurtų čia atėjusiems žmonėms jaukumo bei saugumo jausmą.
   Saugant įvairesnes jų rūšis ir vertę čia pasiliks maumedis, riešutmedis, bukas, gudobelė ir kiti sveiki, nekeliantys pavojų medžiai. Jie bus saugomi ir darbų metu, kad nenukentėtų.
   Šalia šio parko esantis Dominikonų skveras tik iš dalies pritaikytas visuomenės poreikiams. Tačiau čia žmonių netenkina pėsčiųjų takų kokybė, trūksta apšvietimo. Šie trūkumai taip pat bus ištaisyti, pastatyta naujų suoliukų, šiukšliadėžių, sutvarkyti želdiniai, atsižvelgiant į visuomenės pageidavimus liks sporto zona.
   Įgyvendinus šį projektą, bus kompleksiškai sutvarkyta V.Kudirkos g. kvartalo viešųjų erdvių teritorija. Čia sukurtos laisvalaikio ir poilsio erdvės padidins gyvenamosios vietovės patrauklumą, sudarys palankias sąlygas verslo plėtrai, didės socialinis ir ekonominis aktyvumas miesto centre bei žmonių užimtumas. Nauja infrastruktūra džiugins Raseinių krašto gyventojus, verslininkus ir rajono svečius.

   V.Kudirkos gatvės kvartalo viešųjų erdvių suvestinis inžinerinių tinklų planas »»»

 

   

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.