Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8026161
Šiandien: 3853
Dabar: 23
Prenumerata
Naujienos
Raseiniuose viešėjo priešgaisrinės apsaugos projekto partneriai

   Raseinių priešgaisrinės saugos tarnyba kartu su Šilalės rajono priešgaisrine tarnyba ir Grodeko valsčiumi (Lenkija) nuo 2017 02 01 įgyvendina projektą ,,Bendras Lietuvos – Lenkijos valstybinių priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų patobulinimas“.

   Liepos 27-28 dienomis Raseiniuose viešėjo projekto partneriai: Lenkijos Grodeko valsčiaus vaitas Vieslavas Kulesa (Wieslaw Kulesza), projekto koordinatorė Monika Gošik (Monika Goscik), projekto finansininkė Marta Poplavska (Marta Poplawska) ir Šilalės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas ir projekto koordinatorius Evaldas Lazdauskas su projekto finansininke Rima Kasnauskiene.

   Svečius sutiko Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Robertas Sitavičius ir projekto finansininkė Gitana Danielienė. Susitikimo Raseiniuose metu projekto partneriai, remdamiesi visų trijų institucijų turimomis žiniomis, ruošė priešgaisrinės saugos prevencinę programą. Antrąją viešnagės dieną šilališkiai ir lenkai apsilankė Raseinių rajono savivaldybėje, kur juos sutiko rajono mero pavaduotoja Gitana Rašimienė. Savivaldybės vadovė trumpai pristatė Raseinių rajoną ir pasidžiaugė trijų institucijų įgyvendinamu bendru projektu, galimybe pasidalinti ne tik profesine patirtimi, bet ir pabendrauti, megzti draugiškus ryšius.

   Grodeko valsčiaus vaitas Vyslavas Kulesa dėkojo raseiniškiams už šiltą priėmimą ir išsakė mintį, kad bendradarbiavimas neturėtų pasibaigti kartu su projektu, o galėtų tęstis kultūros, sporto ir kitose srityse.

   Per porą viešnagės dienų svečiai aplankė rajono miestų ir miestelių ugniagesių komandas, Raseinių krašto lankytinas vietas: Šiluvą, Lyduvėnų tiltą, Ariogalos Dainų slėnį, Raseinių krašto istorijos muziejų, Aštuonračio muziejuką Nemakščiuose ir kt.

   Įgyvendinant 18 mėn. trukmės projektą ,,Bendras Lietuvos–Lenkijos valstybinių priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų patobulinimas“, siekiama padidinti jungtinių savivaldos lygmens priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų efektyvumą Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Bendra projekto vertė – 706 690 Eur, iš kurių Raseinių priešgaisrinei saugos tarnybai atitenka 225 687 Eur. Net 85 proc. lėšų skiria Europos regioninės plėtros fondas ( 191 833,95 Eur), o Raseinių r. savivaldybei belieka prisidėti 15 proc. (33 853,05 Eur). Įgyvendinat projektą bus rengiamos ugniagesių šventės, ugniagesių teorinių ir praktinių mokymų bei mainų programos, parašyta bendra visų paramos gavėjų tarnybų prevencinė priešgaisrinės saugos programa, kuri bus įgyvendinta ugniagesių šventės metu. Tačiau svarbiausia – Raseinių priešgaisrinės saugos tarnyba (kaip ir kitos dvi projekto partnerės) įsigys naują gaisrų gesinimo automobilį su pilnai sukomplektuota šiuolaikiška gelbėjimo įranga. Raseiniškius naujas automobilis turėtų pasiekti per porą mėnesių.

   Artimiausias projekto renginys – Gaisrininkų šventė - vyks rugpjūčio 15 d. Šilalėje, kur dalyvaus ir Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybos atstovai.

   Šventėje kviečiami dalyvauti Raseinių rajono gyventojai.

 

 

Renginio programa »»»

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.