Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. vasario 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8272159
Šiandien: 1592
Dabar: 26
Prenumerata
Naujienos
Raseiniai išnaudos turizmo ir verslo galimybes

   Prabėgo vos pusė metų, kai Savivaldybės tarybos sprendimu Raseiniuose atgimė turizmo ir verslo centras kitokiu pavadinimu, kita komanda, patobulinta vizija ir patogesne vieta miestiečiams.
   VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras (RTVIC) „Atrask Raseinius“ direktorius Arnas Zmitra apžvelgė šį sezoną, atskleidė, kas šiuo metu labiausiai trukdo įgyvendinti užmojus ir kas daroma, kad ateityje į rajoną atvyktų daugiau keliautojų bei verslininkų.

– Kuo Raseinių krašte labiausiai domisi atvykę žmonės ir ką jie pamatė šiemet?

– Turistų populiariausias maršrutas yra Ariogala–Ugionys–Betygala–Maslauskiškių vandens malūnas–Maironio gimtinė ir tėviškė–Šiluva–Lyduvėnų tiltas. Šią vasarą pastarasis objektas – ilgiausias ir aukščiausias tiltas Lietuvoje susilaukė itin didelio visuomenės dėmesio vos tik AB „Lietuvos geležinkeliai“ paskelbė apie galimybę patekti ant šio tilto.

   Taip pat dėmesio sulaukė ir Raseinių krašto piliakalniai – į vieną ar kitą užkopti norėjo dauguma turistų grupių. Kas dar labiausiai žavi atvykstančius žmones? Didžiausią įspūdį jiems palieka ir Daugėliškių bunkeris, Ugionių bažnyčia bei šaltinis, Betygalos miestelis su piliakalniais, Maslauskiškių vandens malūnas.

 – Lankomų objektų patrauklumas priklauso ne tik nuo juose išsaugotų istorijos ir kultūros vertybių, bet ir sukurtos, gerai prižiūrimos infrastruktūros. Kaip šiuo požiūriu atrodo Raseinių kraštas, ypač lankytinos vietos seniūnijų teritorijose? Kuriuose objektuose ir ką pirmiausia reikia padaryti, gal jau pateikėte savo pasiūlymus rajono vadovams?

– Mes turime daug potencialo turizmo sektoriuje, bet jo neišnaudojame. Labai gaila, bet po šio sezono turiu konstatuoti, kad rajone ilgą laiką lankomi objektai buvo visai apleisti, arba dalinai apleisti. Apie rimtesnius projektus net nekalbu. Nuo seno turime vieną turizmo perlą – Molavėnus, bet kitų vietų nesugebame deramai pritaikyti turizmui ir rekreacijai.

   Atsakysiu konkrečiai, ką aš pamačiau rajone ir dėl ko man buvo gėda. Daugėliškių pažintinis takas įrengtas prasilenkiant su ekologija (informacijos stendai be idėjos ir prisukti prie medžių kamienų). Beveik visą vasarą Betygalos, Rociškės ir kiti piliakalniai buvo nešienauti, nors visa žiniasklaida trimitavo, kad šiemet – Piliakalnių metai.

   Liūdna, kad kiek šią vasarą bevažiuotum prie Lyduvėnų tilto, tiek ten nešienautos miestelio gatvių pakelės. Leidžiantis prie Maslauskiškių vandens malūno, autobusą nuolat braižo medžių šakos. Dažnoje lankytinoje vietoje nėra šiukšlinės, o dar baisiau būna, kai ji pilna šiukšlių, kurios neišvežamos per visą vasarą.

   Ypač būna gėda dėl Raseinių miesto. Kai veži turistus į jo žinomiausią objektą – Raseinių krašto istorijos muziejų, tenka raudonuoti, kai autobusas Turgaus gatvėje gali pamesti ratus dėl duobių kiekio...

   Kas kuria miesto ir rajono įvaizdį turėtų suprasti, kad kelias į turistų lankomus objektus yra pirmasis įspūdis svečiams apie jų lankomą vietovę. Labai didelė problema – tualetai. Yra tik kelios vietos rajone, kur žmonių grupė gali į juos patekti.

   Mūsų krašto pasididžiavimas – Dubysa, bet prie upės prieiti su 50 žmonių grupe praktiškai neįmanoma, yra tik kelios vietos, kurios net nepatenka į populiariausius maršrutus. Dar kvailiau atrodo, kai yra nuoroda į Beždžionių tiltą, bet pasižiūri ir matai krūmus ties Dubysa. Kas trukdo išvalyti bent ruoželį krūmynų nuo Dubysos pakrantės, kad matytųsi iš tolo ir upė, ir tiltas? Manau, kad čia nereikia daug pastangų.

  Noriu pastebėti, kad kai kurie seniūnai ypač yra tvarkingi. Paminėčiau Kalnujus. Kada užkopsi ant Palendrių piliakalnio ar į holokausto vietą, visada būna nušienauta. Gerai tvarkomasi ir Nemakščių seniūnijoje.

   Rajono valdžiai pateikiau kelis pasiūlymus, kaip sutvarkyti ar pagerinti lankomų objektų infrastruktūrą: Palendrių piliakalnio prieigose reikėtų įrengti laiptus, o viršuje – apžvalgos aikštelę į Raseinių miestą, pritaikyti lankymui Lyduvėnų piliakalnį ir kitas vietoves, kurioms neabejingi keliautojai. Jau baigėme suderinti sutarties detales su Raseinių Švč. Trejybės stačiatikių bendruomene dėl bokšto atvėrimo ir pritaikymo turizmui.

   Apibendrindamas atsakymus į šį klausimą, galiu teigti, kad apskritai trūksta ūkiškumo ir tvarkos. Už ją atsakingi darbuotojai paprastai teigia – nėra pinigų. Kodėl tada kai kurie sugeba susitvarkyti su turimais resursais? Manau, kad čia yra noro ir supratimo reikalas.

– Kokius naujus projektus žadate įgyvendinti ateinančiais metais? Turizmo ir verslo plėtrai rajone yra dar neišnaudotų galimybių. Pavyzdžiui, į Šiluvą atvykstantiems turistams būtų galima parodyti ir ilgiausią Lietuvoje geležinkelio tiltą Lyduvėnuose, ir Molavėnų piliakalnį, ir kitus svarbius rajono objektus.

 – Kiti metai bus itin darbingi, nes mūsų valstybės 100-mečio proga yra sukurti maršrutai po Lietuvą, į kuriuos patenka ir Raseinių rajonas. Todėl labai svarbu tam būti pasirengus jau pavasarį. Mūsų viešoji įstaiga kitąmet numato daugiausia pastangų įdėti į Raseinių Švč. Trejybės stačiatikių cerkvės bokšto pritaikymą turizmui, Šiluvos, kaip mažosios kultūros sostinės, reklamą. Labai norime, kad Šiluvoje atsirastų interaktyvūs lauko terminalai.

   Labai stengsimės, kad būtų pasiektas susitarimas dėl Lyduvėnų ir Palendrių piliakalnių pritaikymo turizmui. Kodėl būtent šie piliakalniai yra tokie svarbūs? Nuo Palendrių atsiveria puiki panorama į Raseinių miestą, o nuo Lyduvėnų – puiki panorama į Lyduvėnų geležinkelio tiltą, taip pat čia yra ideali vieta turistams papasakoti apie Dubysą, kovas su kryžiuočiais laikus. 2018 metais laukia derybos dėl Lyduvėnų geležinkelio tilto atvėrimo lankymui, taigi šis klausimas vėl atims daug laiko ir jėgų.

– Pristatyti Raseinių kraštą, kaip patrauklų turizmui ir verslui puiki galimybė – „Resta“ tarptautinė paroda Vilniuje, kurios duris praėjusį pavasarį Raseinių rajono savivaldybė su savo eksponatais pravėrė pirmą sykį. Ar jau mąstote apie dalyvavimą šioje didžiausioje Baltijos šalyse statybų tematikos parodoje, kurioje pristatomi naujausi ir pažangiausi sprendimai statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems, ateinančiais metais?

 – Balandžio mėnesį planuojame vėl dalyvauti tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2018“. Po gero starto šioje parodoje, kurioje pristatėme investicines galimybes Raseinių rajone, tą patį planuojame daryti ir šiemet. Kaip tik šiuo metu prasideda derinimai, kaip turėtų atrodyti Raseinių rajono savivaldybės stendas ir kas jame turėtų būti. 

  Mūsų laukia ir tarptautinė paroda „Adventur“, kuri įvyks 2018 metų sausio mėnesį Vilniuje. Jai jau pradedame ruoštis – rengiame naują vadovą po Raseinių kraštą ir kitus dalykus.

  Spalio 20-ąją išvykstame į Varšuvą. Lenkijos sostinėje vyks tarptautinė turizmo paroda, kurioje kartu su visu Kauno regionu pristatysime Šiluvos miestelį. Šiluva neatsitiktinai pasirinkta – ji labiausiai vilioja lenkų turistus, kaip Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta. Stengsimės išgarsinti Šiluvą, siūlysime lenkams apsilankyti ir kitose Raseinių rajono patraukliose vietose.

  Pasirengimas tokiems tarptautiniams renginiams atima daug jėgų – reikia viską suplanuoti iki detalių, bet, manau, judame gera kryptimi. Pristatydami savo kraštą Lietuvoje ir užsienyje, tikimės, sulaukti daugiau turistų ir potencialių investuotojų. Antra vertus, dalyvaudami gero lygio parodose, seminaruose, įgyjame daugiau naujausių įvairių sričių žinių ir patirties.

– Ruduo ir žiema turbūt nėra dėkingi turizmui rajone. Ką veiksite šiais sezonais?

– Daugumai žmonių atrodo, kad turizmo sektorius žiemą miega, bet taip nėra. Nors šiuo metu VšĮ „Atrask Raseinius“ darbuotojams prasideda atostogos, poilsiausime pasikeisdami, nes turime daug ruošos darbų ateinančiam sezonui. Leisime naujų leidinių, deriname jų tekstus, maketus, tvarkysime įvairius dokumentus, planuosime naujas veiklas, gilinsime žinias, tobulėsime. Visiems šiems dalykams vasarą laiko itin stinga, o gegužės mėnesį – naujo sezono pradžioje – viskas jau turi būti suplanuota ir parengta, ką ir kaip Centras dirbs.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.