Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. lapkričio 29 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Svarbiausi klausimai, į kuriuos atsako Savivaldybės gydytoja Akvilė Juškienė

   Raseinių rajone sergančiųjų COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) skaičius auga kiekvieną dieną. Atsižvelgiant į tai, didėja ir saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius, kurie privalo laikytis patvirtintų taisyklių. Natūralu, kad šiuo metu gyventojams iškyla neaiškumų dėl įvairių klausimų, todėl stengiamės į juos atsakyti ir suteikti svarbiausią informaciją, susijusią su  COVID-19 (koronaviruso infekcija).

   Pateikiame atsakymus į dažniausiai gyventojų užduodamus klausimus:

1. Kaip plinta COVID-19?

COVID-19 užsikrečiama nuo kitų žmonių, užsikrėtusių šiuo virusu. Liga tarp žmonių plinta oro lašeliniu būdu. Sergančiam asmeniui kosint ir čiaudint maži lašeliai iš nosies ar burnos pasklinda aplinkoje, nusėda ant daiktų ir paviršių, esančių aplink žmogų. COVID-19 užsikrečiama palietus apkrėstus daiktus ar paviršius, o paskui liečiant akis, nosį ar burną. Todėl labai svarbu laikytis daugiau kaip 1 metro atstumu nuo sergančio žmogaus.

2. Kokie simptomai pasireiškia žmonėms užsikrėtus COVID-19?

Simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais virusas sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

3. Kodėl turėčiau tirtis dėl COVID-19 jeigu gerai jaučiuosi?

Gera savijauta – tai ne garantas, kad nesergate. Virusas gali būti besimptomis (kuomet savijauta įprasta), bet jūs būsite viruso nešiotojas. Pasitrinate nosį, akis, paliečiate burną, o tada liečiate kitus paviršius – tokiu būdu platinate virusą. Aktyvus testavimas leidžia sparčiau užkirsti kelią viruso plitimui. Aptikus COVID-19 viruso platintojus, išvengiama jo židinio, taip apsaugant rizikos grupėje esančius asmenis.

4. Kaip atliekamas COVID-19 tyrimas? Ar jis skausmingas?

Procedūra trunka vos kelias sekundes, tepinėlis koronaviruso infekcijai nustatyti specialiu tamponu imamas iš nosiaryklės. Tyrimas nėra skausmingas, tačiau kiekvienas jį toleruoja individualiai.

5. Kur ir kaip, per kiek laiko galiu gauti tepinėlio rezultatą?

Atsakymą turėtumėte gauti per 1 parą. Jį galima matyti e. sveikatos sistemoje, prisijungus per elektroninius valdžios vartus. Jeigu atsakymas neigiamas, taip pat turėtumėte gauti SMS žinutę Jūsų nurodytu telefonu. Jeigu atsakymas teigiamas, su Jumis susisieks skambučiu ir paaiškins tolesnius veiksmus.

6.  Jeigu mano testas neigiamas ar galiu kitą dieną eiti į darbą?

  • Jeigu tyrimas atliktas dėl to, kad turėjote tiesioginį kontaktą su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 infekcija, jums privaloma 14 dienų saviizoliacija nuo paskutinio tiesioginio kontakto su sergančiuoju dienos, nors tyrimo atsakymas ir neigiamas.
  • Jeigu tyrimas atliktas profilaktiškai ir nejaučiate jokių simptomų, jums nėra taikoma saviizoliacija, tačiau turite vadovautis savo darbovietės administracijos nurodymais.
  • Jei tyrimas atliktas dėl to, kad jaučiate simptomus, bet neturėjote kontakto su sergančiu,  jums taikoma saviizoliacija iki atsakymo gavimo. Jei tyrimo atsakymas neigiamas, turite konsultuotis su savo šeimos gydytoju ir vykdyti jo nurodymus.

7. Kokio dydžio bauda gresia nesilaikant izoliacijos?

Pažeidus izoliacijos taisykles, gresia bauda nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų.

8. Kokie yra pagrindiniai COVID-19 (koronaviruso infekcijos) ir gripo skirtumai?

 

 

   Primename, kad mobiliajame punkte COVID-19 tyrimas Raseinių rajono gyventojams atliekamas nemokamai ir sudaromos galimybės jį atlikti kiekvienam. Jeigu neturite galimybės atvykti į mobilų punktą, registracijos metu „Karštosios koronos linijos“ operatorius nurodys kontaktus, kuriais reikia kreiptis dėl saugaus pavėžėjimo. Labai kviečiame visus gyventojus išsitirti dėl COVID-19. Tai gali padėti suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą gyventojų tarpe. Išlikime sąmoningi ir elkimės atsakingai kitų atžvilgiu.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.