Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. gruodžio 12 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8090247
Šiandien: 2432
Dabar: 22
Prenumerata
Naujienos
Rajono mokyklų bibliotekininkai dalyvavo konkurse „Skaitymo malonumai“

   Metams artėjant į pabaigą, baigiami įgyvendinti ir rajono mokyklų bibliotekininkų būrelio metodinės veiklos planai.
   Lapkričio 17 d. ketvirtą kartą Ariogaloje vyko jau tradicija tapęs Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių konkursas „Skaitymo malonumai“. Į Ariogalos gimnazijos salę sugužėjo nemažas būrys dalyvių. Iš viso 5 komandos: Ariogalos gimnazijos „Vyšniukai“ ir „Aitvarai“, Šiluvos gimnazijos - „Šilas“, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos - „Stanevičiukai“, Girkalnio pagrindinės mokyklos - „Žaliukai“.

   Renginio pradžioje visus dalyvius pasveikino ir sėkmės palinkėjo Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus. Šiais metais konkursas buvo skirtas rašytojos Šatrijos Raganos 140-osioms gimimo metinėms paminėti. Marija Pečkauskaitė žinoma ne tik kaip rašytoja Šatrijos Ragana, bet ir vertėja, pedagogė, labdarė, krikščioniškųjų vertybių išpažinėja ir puoselėtoja.

   Konkursą organizavo ir nuostatus rengė bibliotekininkė Jovita Andriulienė. Komandų atliktas užduotis vertino Nijolė Vežbavičienė, Raseinių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė, Dalia Margevičienė, rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė ir Ramunė Aksomaitienė, Ariogalos gimnazijos vokiečių k. vyresnioji mokytoja. Konkurso dalyvius maloniai nuteikė atliekama fortepijono muzika, komandų prisistatymai, nuotaikingi pavadinimai, išradinga apranga. Komandoms buvo paruoštos net 6 užduotys: pristatyti komandą, atlikti testą, išrinkti tinkamas žodžių reikšmes, emocingai perskaityti teksto ištrauką, įrašyti praleistus žodžius ir atspėti, kam skirtas laiškas. Šatrijos Ragana Varšuvoje mokėsi bitininkystės ir Užventėje turėjo bityną. Viename iš savo laiškų P.Višinskui ji rašė „Bites savo vis didžiau ir didžiau myliu, nors vakar vėl taip įkando į kaktą, kad mažne akys užputo; baikos ! Bet tokios jau mandros ir stebuklingos, kad negali atsitraukti nuo jų, rodos, nė vieno darbo nenorėčiau dabar, tik apie bites“. Konkurso dalyviai ant pieštų „mandrių“ bičių rašė žodžius, vertino renginį, džiaugėsi tuo kas labiausiai patiko ir nešė į „avilį“ „Šiandien visi dirbome, kaip ir bitės. Daug jaudulio, bet ir medaus su kaupu. Kaupėme žinias, lyg medų į statinę“ ; „Labai šaunus renginys. Įdomios užduotys. Daugiau tokių renginių ateityje.“ – rašė konkurso dalyviai.

   Suskaičiavus visų komandų taškus pirmosios vietos laimėtojais tapo Girkalnio pagrindinės mokyklos komanda „Žaliukai“, kurią konkursui ruošė mokytoja metodininkė Virginija Krikščikienė kartu su bibliotekininke Laima Butkiene, antroji vieta atiteko Šiluvos gimnazijos komandai „Šilas“ – (parengė bibliotekininkė Regina Šilvienė, talkino muzikos mokytoja Daiva Stoškienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Norkienė), trečioji – Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos komandai „Stanevičiukai“ – (mokytojos Renata Skužinskaitė ir Laimutė Jaščepaitė, talkino bibliotekininkė Lina Pocienė). Visos komandos, dalyvavusios konkurse, buvo apdovanotos Raseinių r. Ariogalos gimnazijos padėkos raštais. Nugalėtojams įteikti Raseinių r. švietimo pagalbos tarnybos diplomai, o komandas ruošusioms mokytojoms ir bibliotekininkėms – pažymėjimai. Labiausiai mokinius džiugino UAB „Alma litera“ dovanotos knygos.

   Girdėta frazė: gyvenimas po gyvenimo. Įdomu, ką turi palikti žmogus, kad jį prisimintų kelios, o gal keliolika kartų? Knygas? Paveikslus? Kitus meno kūrinius? Gerą vardą? Gerus darbus?

   Šatrijos Ragana rašė: „Žmogus ateina į šią žemę ne tam, kad krautų turtus, rinktų plojimus, ieškotų garbės. Mūsų tikslas turi būti amžinas. O amžinas tikslas – mūsų sielos tobulumas.“

 

 

Dalia Margevičienė, Rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.