Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. spalio 18 d.

Prisijungimas

Prenumerata

 
 
Naujienos
51-LKD meno šventėje „Mano Lietuva“

   Šiemet vykusioje LKD meno šventėje buvo akcentuotos dvi svarbios datos - Lietuvos valstybės 100-metis ir Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-metis.

   Šią šventę globojo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir parėmė daug stiprių verslininkų, todėl kauniečiams pavyko suorganizuoti tokią kokybišką šventę ir dar puikioje vietoje.

   Meno šventė ir vieta simboliška - prie Kauno pilies. Diena buvo tokia karšta, tačiau sutraukė iš visos Lietuvos šimtines kurčiųjų: senų, jaunų ir net nemažą pulką mažų vaikų; jais buvo pasirūpinta, kad smagu būtų ir pramogų netrūktų mažiesiems.

   Nuo Birštono gatvės linksmi ir su šypsenom spalvinga šimtinė kurčiųjų pradėjo eitynes, traukdami miestiečių dėmesį ir, be abejo, žavėdami juos, nes sulaukėm jų plojimų. Ir kurtieji raseiniškiai dalyvavo eitynėse.

   Prie Rotušės aikštės vyko foto sesija ir maloni staigmena-pasitelkus droną buvo padarytas vaizdo įrašas iš paukščio skrydžio. Kurčiųjų eitynės baigėsi prie Kauno pilies, kur vyko renginys ir buvo galima pasigrožėti nagingų kurčiųjų kūriniais. Šventėje netrūko lauko kavinių po skėčiais, taigi, buvo galima pasisotinti skanėstais ir numalšinti troškulį gaiviaisiais gėrimais ir ledais.

   Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė pasakė gražius sveikinimo žodžius gausiai susirinkusiems kurtiesiems iš visos Lietuvos, pasidžiaugė, kad Lietuvos 100-metį bei LKD 80-metį akcentuojantis renginys vyksta Kaune ir Kauną įvardijo „Lietuvos kurčiųjų širdimi“.

   Naujai išrinktas LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora po sveikinimo žodžių , trumpai nušvietė LKD nueitą ilgą kelią , kol pasiekta tai ,ką dabar turime ir nelengvą visos Lietuvos istoriją. Nuo LR Seimo pirmininko įteikęs Lietuvos vėliavą šventės organizatoriams, uždegė simbolinį deglą, kuris simbolizavo renginio pradžią, ir kuris kiekvieną vasarą keliaus į kitą miestą ir kvies kurčiuosius į LKD meno šventės renginį.

   Pradžioje pasirodė Lietuvos kaimynai latviai, kurių imituojamos dainos žavėjo. Lietuvių kolektyvai dovanojo taip pat nemažai emocijų. Nepaisant karščio raseiniškiai, pasikrovę pakankamai puikių emocijų, pabendravę su kitų miestų kurčiaisiais ir važiuodami namo dar dalijosi emocijomis.

 

 

Asta Jankauskaitė,

Raseinių kurčiųjų draugijos narė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.