Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. kovo 23 d.

Prisijungimas

Prenumerata 

 
 
Naujienos
Šiluvos šventovei veriasi naujos plėtros galimybės

   Savivaldybės mero Algirdo Griciaus pastangos ir vizitai drauge su Kauno arkivyskupu metropolitu Lionginu Virbalu į įvairias institucijas, siekiant skatinti religinį turizmą Šiluvoje, jau atnešė rezultatų. Šiandien gautas LR ūkio ministerijos raštas, informuojantis apie Ūkio ministerijoje vykusį pasitarimą religinio turizmo klausimais, kuriame dalyvavę LR Vyriausybės, LR kultūros ir kitų ministerijų, Lietuvos Vyskupų Konferencijos atstovai aptarė religinio turizmo klausimus ir analizavo religinio turizmo plėtros galimybes, o kartu svarstė ir Raseinių r. savivaldybės mero keltus klausimus ir teiktus pasiūlymus.

Ūkio ministerijos ir visų pasitarime dalyvavusių nuomone, LR Vyriausybės patvirtintoje Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimo ir jo objektų pritaikymo piligrimų ir turizmo reikmėms 2007-2013 metų programoje įrašyta Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia ir tarp jų esanti teritorija – Šiluvos šventovė – yra unikali piligrimų traukos vietovė Lietuvoje, kuri turi didelį potencialą tapti Europos piligrimų centru.

Ūkio ministerija, atsižvelgdama į mero A. Griciaus rašte „Dėl religinio turizmo skatinimo Šiluvoje, įgyvendinant Jono Pauliaus II piligrimų kelio programą“ išdėstytą informaciją dėl turizmo plėtros Šiluvos šventovėje skatinimo bei į pasitarimo metu gautus pasiūlymus, pateiks Kultūros ministerijai pasiūlymą bendradarbiaujant su Lietuvos Vyskupų Konferencija ir Raseinių rajono savivaldybe, 2019 metais rengti Šiluvos šventovės plėtros koncepciją. Ūkio ministerija taip pat planuoja Šiluvos šventovę, kaip prioritetinį religinio turizmo objektą, įtraukti į rengiamą Lietuvos turizmo plėtros ilgalaikę strategiją.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.