Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 21 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8026161
Šiandien: 3853
Dabar: 23
Prenumerata
Naujienos
Projektas „Kokybiška mokykla“ - švietimo kokybės gerinimui

   Sausio pabaigoje Raseinių rajono savivaldybės administraciją pasiekė džiugi žinia – kartu su Latvijos Respublikos Kekavos savivaldybės administracija ir kitais partneriais programai „Erasmus+“ pateiktas projektas „Kokybiška mokykla“ („Quality school“) laimėjo finansavimą. Iš Lietuvos šiame projekte partnerio teisėmis dalyvauja Raseinių rajono savivaldybės administracija ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazija. Projekto įgyvendinimui dvejų su puse metų laikotarpiui Raseinių rajono savivaldybės administracijai skirta 18 640 Eur, Prezidento Jono Žemaičio gimnazijai skirta 19 454 Eur.

   Įgyvendinant projekto plane numatytas veiklas vasario pradžioje Latvijos Respublikoje Kekavoje įvyko pirmieji projekto renginiai – pirmasis įvadinis projekto personalo koordinatorių susitikimas ir dalyvių mokymai, kuriuose dalyvavo ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos specialistai, dirbantys švietimo srityje.

   Susitikimo ir mokymų metu Raseinių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai lankėsi Kekavos meno mokykloje, Daugmalės pagrindinėje mokykloje ir Daugmalės daugiafunkciame centre, Baloži vidurinėje mokykloje, Kekavos pagrindinėje mokykloje. Kekavos savivaldybėje veikia 4 bendrojo ugdymo mokyklos, visos jos yra šiuolaikiškai suremontuotos arba pastatytos naujos, aprūpintos moderniomis mokymo priemonėmis. Visa švietimo įstaigų infrastruktūra naudojasi ne tik mokiniai, bet ir gyvenamosios vietos bendruomenės.

   Antroji vizito diena buvo skirta mokymams apie švietimo kokybės vadybą. Rygos technikos universiteto profesorius Janis Mazais pristatė kokybės vadybos sampratą, standartus ir modelius, supažindino su švietimo kokybės principais, procesais, sistemomis bei jos atitiktimi klientų poreikiams, norimam pasiekti tikslui, tobulėjimo siekiui. Analizavome, kaip švietimo kokybės vadybos procesai ir sistemos gali pasitarnauti rengiant įstaigos strategiją, įtakoti įstaigos sprendimų priėmimo ir veiklos tobulinimo lygmenis. Lektoriaus ir vadybos konsultanto Andrio Balodžio padedami mokėmės išmatuoti mokyklos veiklos efektyvumo ir kokybiškomis paslaugomis suinteresuotų šalių suinteresuotumo lygį, analizavome problemas, su kuriomis susiduriama diegiant švietimo kokybės vadybos sistemas, aiškinomės apie vadovų (lyderių) ir vykdytojų sąveikos svarbą kokybės vadybos procesuose.

   Trečia diena buvo skirta lankymuisi ir susipažinimui su dviem Rygos universitetais. Lankėmės Rygos technikos universitete bei Rygos Stradinio universitete. Universitetuose susipažinome su Latvijos aukštojo mokslo sistema, galimybėmis studijuoti ir įgyti išsilavinimą bei profesiją, moderniomis mokymo priemonėmis bei jų panaudojimo galimybėmis. Lankėmės vandens tyrimų laboratorijoje, moderniame studentų informaciniame centre, bibliotekoje ir skaitykloje. Turėjome progą ir patys išbandyti kai kurias simuliacines mokymo priemones, pavyzdžiui, susipažinti ir išbandyti, kaip būsimi odontologai mokosi taisyti dantis arba, kaip būsimi architektai, naudodamiesi 3D spausdintuvu, parengia miestų gyvenamųjų kvartalų maketus.

   Paskutinė vizito diena buvo skirta projekto veikloms aptarti ir namų darbams pristatyti. Kiekvienas projekto partneris turėjo atlikti namų užduotis, t.y. parengti ir pristatyti pranešimus pagal paskirtą temą. Raseinių rajono savivaldybės ir Kekavos savivaldybės komandos paruošė pranešimus ir pristatė savo šalies/regiono švietimo sistemas ir jų SSGG analizes. Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos, Kekavos pagrindinės mokyklos ir Bordesholm (Vokietija) mokyklos komandos pristatė savo mokyklų veiklos SSGG analizes. Po pristatymų diskutavome apie šalių partnerių švietimo sistemų bei ugdymo proceso ypatumus, panašumus ir skirtumus bei galimybes įdiegti švietimo kokybės vadybos sistemas. Taip pat buvo aptarti projekto veiklos tikslai ir uždaviniai, artimiausios užduotys bei kitos numatomos veiklos ir lūkesčiai.

   Tikimės, kad ir tolimesnės projekto veiklos bus įdomios ir naudingos švietimo srityje dirbantiems specialistams.

 

   


 Užsiėmimas Rygos Stradinio universiteto laboratorijoje.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.