Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. spalio 24 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 7948797
Šiandien: 461
Dabar: 61
Prenumerata
Naujienos
Viską nugali meilė muzikai

   Mėgėjų menas – svarbi šalies kultūros proceso dalis. Mėgėjų menas, meno kolektyvų veikla prisideda prie regionų kultūros plėtros, žmonių užimtumo, mažina socialinę atskirtį, didina kaimo vietovių gyventojų gyvenimo kokybę, įtraukia į kūrybinę veiklą visų socialinių sluoksnių atstovus.

   Ramonų kaimo bendruomenės meno kolektyvas susikūrė prieš 10 metų. Pirmaisiais metais šešių moterų ansambliukas dainavo ir be meno vadovo. Vėliau buvo pakviestas neetatinis meno vadovas iš Raseinių miesto. Bet nenorėta dirbti be atlygio, vien iš meilės žmonėms. Tad ne kartą buvo kreiptasi į rajono tarybos narius, rajono Savivaldybės vadovus ir prašyta etatinio meno vadovo. Ir labai apsidžiaugėme, kai vieną dieną mūsų svajonės išsipildė ir meno kolektyvui ėmė vadovauti Raseinių rajono kultūros centro meno vadovas Vytautas Kasparavičius. Buvo suburta vietinių muzikantų grupė, padidėjo ir sutvirtėjo dainininkų būrys. Šiuo metu muzikinę grupę sudaro du gitaristai (šeima Ramutė ir Rimvydas Žemaičiai), klavišiniu groja pats Vytautas Kasparavičius, na ir šaunuolis būgnininkas Vidas. Mišriame ansamblyje dainuoja 9 dainininkai. Šilta ar šalta lauke, bet kolektyvas renkasi du kartus per savaitę į bendruomenės namus ir mokosi dainų iki pat vėlyvo vakaro. Viską nugali meilė muzikai.

   Pagal Valstybės paramos kaimo plėtrai laimėtus konkursus 2011 metais meno kolektyvui buvo nupirkti muzikos instrumentai, įsigyti sceniniai rūbai, o 2016 metais saviveiklininkams pasiūti tautiniai drabužiai. Šiemet savo lėšomis įsigijome naujus sceninius rūbus. Gal todėl ir norisi visiems pasirodyti, kokie mes esame, kokias dainas dainuojame ir kiek jų mokame. O jų mokame tikrai daug.

   Aplankyta jau daug rajono bendruomenių: Dumšiškiai, Katauskiai, Berteškiai, Alėjai, Gyliai, Saugailiai ir daug kitų. Kolektyvas dalyvauja rajoniniuose ir respublikiniuose renginiuose. Prieš keletą metų koncertuota Jonavoje, o šiemet balandžio 28 d. dalyvavome Kaune pirmą kartą organizuotame žemdirbių ir žemės ūkio produktų gamintojų ir perdirbėjų asociacijos tarptautiniame renginyje „BRUZDYNĖ“ .

   Nemažai bendruomenių skundžiasi, kad rengiant renginius nėra kam koncertuoti arba už pakviestus kolektyvus ar atlikėjus reikia labai brangiai mokėti. Kviečiame „žvaigždes“ ir dažnai būname nusivylę, kad atlikėjai dainuoja su fonograma. O mes, ramoniškiai, siūlome kultūrinius mainus, kad rajono bendruomenės galėtų svečiuotis vieni pas kitus, vieni kitiems pagroti, padainuoti. Nuo to suaktyvėtų bendruomeniškumas ir sutaupytume bendruomenės lėšas. Mes tikrai pasiruošę pas visus atvykti.

   Rajone tikrai nemažai mėgėjiškų meno kolektyvų, kuriems vadovauja profesionalūs meno vadovai. Sudarykime galimybes saviraiškai: reikliau vertinkime save, pasitikėkime savimi, tobulinkime bendravimo kokybę.

 

 

Bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.