Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. liepos 27 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 7702265
Šiandien: 1836
Dabar: 91
Prenumerata
Naujienos
Gimtasis kraštas laukia savo vaikų

>   Jau daug Nepriklausomos Lietuvos metų, kai svarbiausiu rinkimų „burtažodžiu“ tampa pažadas mažinti emigraciją. Tą žada praktiškai visi kandidatai, tik nė vienas konkrečiai neįvardina, kaip tai padarys? Susprogdins lėktuvų pakilimo taką? Išleis įstatymą, draudžiantį darbingiems žmonėms 40-čiai metų išvykti iš šalies? Aprengs tautiniais kostiumais, su kuriais nė viena šalis mūsų neįsileis?

   Raseinių rajono meras Algirdas Gricius tokių pažadų nedalina, juolab kad ir metai ne rinkiminiai, tačiau nusprendė ieškoti ryšių su išvykusiaisiais. Sunku pasakyti, kiek mūsų rajono žmonių paviliojo svetimi kraštai – niekas tokio registro neveda, tačiau praktiškai nebeliko šeimos, kurios vienaip ar kitaip nebūtų palietusi emigracija. Savivaldybės meras draugiškai kviečia atsiliepti užsienin emigravusius mūsų krašto žmones ir kartu diskutuoti, ieškoti geriausių atsakymų – ką rajono valdžia galėtų nuveikti, kad gimtasis kraštas taptų patrauklus gyventi, dirbti, kurti ateitį. Galbūt svetur išvykę mūsų kraštiečiai neatrado ten laimės, kokios tikėjosi, ir norėtų sugrįžti, tačiau baugina nežinomybė dėl socialinių garantijų, įsidarbinimo galimybių, stogo virš galvos, vaikų ugdymo? O gal įgiję patirties ir pasisėmę idėjų norėtų kurti savo verslą gimtajame krašte, tačiau nežino, nuo ko pradėti, kokie šiuo metu galioja įstatymai? Savivaldybės meras patikina, kad visi atsiliepę emigrantai sulauks pagalbos, patarimo, specialistų konsultacijų – jiems bus suteikta visa informacija apie įsidarbinimo galimybes, pagalba kuriant savo verslą. Jei nėra kur palikti mažųjų – ne bėda, bus galima atidaryti naujų grupių darželiuose, o neturintiems kur įsikurti netgi bus sprendžiama apgyvendinimo problema.

   Žinoma, yra ir tokių, kuriems svečiose šalyse puikiai sekasi, jie ten jau įleido šaknis ir nebeketina visam laikui parvykti. Savivaldybės meras kviečia atsiliepti ir juos – ne tam, kad įtikinėtų sugrįžti , o tik norėdamas, kad laimę svetur atradę žmonės nepamirštų savo šaknų, palaikytų ryšį su tėvų žeme, išsaugotų lietuvybę, o galbūt savo naujojoje tėvynėje net taptų Lietuvos, Raseinių rajono ambasadoriais, už tūkstančių kilometrų garsinančiais savo kraštą.

   Į gimtinę, pas artimuosius įprasta sugrįžti Kalėdų metą, todėl Savivaldybės meras A. Gricius jau suplanavęs visus atsiliepusius emigrantus pakviesti į kalėdinę popietę, kur būtų galima ne tik savo tautos papročius prisiminti , bet ir draugiškai bei dalykiškai padiskutuoti. Tokie susitikimai galėtų tapti gražia kasmetine tradicija, tiltu, sujungiančiu po visą pasaulį išsibarsčiusius kraštiečius, kurie savo patarimais, idėjomis ir patirtimis ne tik galėtų praturtinti savo kraštą, bet ir užmegztų ryšius su kitais užsienyje gyvenančiais žemiečiais.

   Visi užsienyje gyvenantys Raseinių krašto žmonės kviečiami atsiliepti, rašyti Savivaldybės mero patarėjui Algimantui Mieliniui el. p. algimantas.mielinis@raseiniai.lt.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.