Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugsėjo 19 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8734771
Šiandien: 472
Dabar: 112
Prenumerata

 
 
Naujienos
Prekyvietė laukia renovacijos pradžios

   2018 m. balandžio 24 d. viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra ir Raseinių rajono savivaldybės administracija pasirašė projekto Nr. 07.1.1-CPVA-R-905-21-0018 „Raseinių miesto prekyvietės ir viešųjų erdvių modernizavimas (Vytauto Didžiojo g., Žemaitės g., V. Grybo g. ir Algirdo g.)“ finansavimo sutartį.

Daugiausiai lėšų skyrė ES

   Projektui finansavimas yra skiriamas Europos Regioninės plėtros fondo pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ 07.1.1-CPVA-R-905 įgyvendinamą priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“. Projekto biudžete nustatyta didžiausia galima projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma – 1 496 621,46 Eur, iš jų Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 1 339 457,00 Eur, o likusias lėšas projektui įgyvendinti skirs Raseinių rajono savivaldybės administracija.

   Projekto įgyvendinimo metu planuojama sutvarkyti viešąją erdvę teritorijoje tarp Vytauto Didžiojo g., Žemaitės g. ir V. Grybo g., (įrengti pėsčiųjų takus, automobilių stovėjimo aikštelę ir suremontuoti Ligoninės g.) bei atnaujinti Raseinių miesto prekyvietę (rekonstruoti esamus pastatus, pastatyti du atvirus stacionarius paviljonus, atnaujinti aikštės dangą, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, lietaus nuotekų tinklus, apšvietimą).

   Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga numatoma 2020 m. balandžio mėn. Šiuo metu rangos darbų viešojo pirkimo sąlygos derinamos su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA). Po sąlygų suderinimo bus skelbiamas rangos darbų pirkimas.

Objektas pasikeis iš esmės

   Prieš metus Savivaldybėje organizuotame viešame susirinkime visuomenei buvo pristatytas tuo metu dar rengtas Raseinių miesto prekyvietės ir viešųjų erdvių modernizavimo techninis projektas. Tačiau jau ir tada buvo galima įsitikinti, kad projektas sudarys palankias sąlygas paslaugų sektoriui, verslui vystyti, prisidės prie gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimo, didins miesto centrinės dalies patrauklumą.

   Prekyvietė ir jos teritorija, kurioje, metams bėgant dėl atmosferos poveikio ir kitų priežasčių savo amžių atgyvenę pastatai visiškai sunyko, pasikeis iš pagrindų. Per turgaus teritoriją bus nutiestas pėsčiųjų takas nuo miesto parko iki VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos, kuris taps viena pagrindinių šio objekto ašių. Nepritaikytos prekybai turgavietės stoginės ir dalis pasenusių pastatų bus nugriauti – vietoj jų iškils nauji. Bus pastatytos dvi stoginės – vienoje bus prekiaujama nuo prekystalių, kitoje – sudaryta galimybė prekiauti iš automobilių. Prekybos vietos bus apsaugotos – įrengta signalizacija,vaizdo kameros, nuleidžiami atitvarai, todėl nereikės prekiautojams kiekvieną kartą po darbo vežioti į namus savo įrangos bei prekių. Pieno, žuvies, mėsos prekybai rekonstruotuose pastatuose bus įrengtas naujas apšvietimas, nutiesti vandentiekio ir nuotekų tinklai, pastatyti viešieji tualetai. Pirkėjų transporto priemonėms numatyta stovėjimo aikštelė, turgavietės teritorijoje nestigs augalų, bus įrengta laisvalaikio zona.

Didžiausias dėmesys – kokybei

   Techninio projekto rengėjams – UAB „Jungtinių pajėgų namai“, kurie jau yra suprojektavę Raseinių miestą puošiančią naują autobusų stotį, buvo keliami dideli reikalavimai – suprojektuoti modernų, visus kokybės reikalavimus atitinkantį, ne tik prekybininkų ir pirkėjų, bet ir kitų lankytojų poreikius tenkinantį objektą, kuris taps daugiafunkciu. Manoma, kad čia gyvenimas virs ištisus metus kiekvieną dieną ir laisvalaikiu.

   Statybai bus naudojamos ne prabangios, bet ilgaamžės, geros kokybės medžiagos. Pirmiausia bus renovuojami esami prekybos paviljonai, statomos naujos universalios stoginės su inžineriniais tinklais, pasirūpinta ir kitais patogumais. Visoje teritorijoje – tiek automobilių stovėjimo aikštelės, tiek aikštė, tiek pėsčiųjų takai – gali būti pritaikyta prekybai, jos vietos atitiks higienos, priešgaisrinės apsaugos ir kitus reikalavimus. Turgavietė yra miesto centrinėje dalyje, todėl į ją bus patogu atvažiuoti iš visų gatvių. Tikimasi, kad ir pietų metu čia apsilankys nemažai žmonių.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.