Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. spalio 18 d.

Prisijungimas

Prenumerata

 
 
Naujienos
Naujasis vaiko teisių apsaugos modelis dar skendi rūke

   Nuo š. m. liepos 1 d. įsigaliojo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, numatantis pagalbos šeimoms organizavimą, atvejo vadybininkų funkcijas, o vaiko teisių apsaugos sistema tampa centralizuota. Iki šiol savivaldybėms deleguota vaiko teisių apsaugos funkcija pakeista į valstybinę vaiko teisių apsaugos funkciją, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba tampa centrine valstybės vaiko teisių apsaugos institucija, o savivaldybėse dirbantys VTAS darbuotojai – šios institucijos darbuotojais.

   Išsiaiškinti, kaip veikia naujasis vaiko teisių apsaugos modelis, Savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė ir administracijos direktorius Liudas Kavaliauskas bei jo pavaduotojas Gytis Šulinskas susitiko su Raseinių vaikų globos namų, Raseinių socialinių paslaugų centro, Socialinės paramos skyriaus atstovais ir naujajai institucijai priklausančios Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistėmis. Meras informavo, kad socialinius reikalus jo pavedimu rajone kuruoja jo patarėja Vaida Tunaitienė, tad, iškilus šios srities klausimų, kreipti į ją.

   Savivaldybės vadovai kartu su specialistais bandė išsiaiškinti praktinius naujojo modelio aspektus: kas pirmasis gauna pranešimą apie vaikui kilusią grėsmę, kaip tarpusavyje bendradarbiauja vaiko gerove ir saugumu besirūpinčios institucijos ir pan. Iš pokalbio paaiškėjo, kad naujojo modelio veikimo principai dar skendi rūke, nes rajone stinga vaiko teisių apsaugos darbuotojų, naujai įkurtos ministerijai pavaldžios institucijos Raseinių padalinys nėra aprūpintas įranga, iš ministerijos trūksta elementarios informacijos veiklos klausimais.

   Kadangi nuo liepos 1 d. pasikeitė tam tikros įstaigų funkcijos, Raseinių socialinių paslaugų centras ir Raseinių vaikų globos namai pasitvirtino naujus nuostatus, Raseinių socialinių paslaugų centre su anksčiau vadintomis socialinės rizikos šeimomis dirbs atvejo vadybininkai, o socialinės rizikos šeimos pervadinamos šeimomis, patiriančiomis riziką.

   Dėl vaikui kilusios grėsmės artimoje aplinkoje pirmiausia informaciją gauna vaiko teisių apsaugos darbuotojos. Jei nustatomas aukštas grėsmės vaikui lygis, jis paimamas iš šeimos ir laikinai (iki teismo sprendimo) apgyvendinamas Vaikų globos namuose, nes šeimų-laikinųjų globėjų rajone neturime. Toliau į darbą įsijungia atvejo vadybininkai, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius ir t. t. Jei signalas dėl grėsmės vaikui gaunamas savaitgaliais arba po darbo valandų, vykti į šeimą turėtų budinti apskrities mobili komanda.

   Pasidalinus informacija ir aptarus veiksmų planą, jei atvejis įvyktų, sutarta po savaitės dar kartą susirinkti į pasitarimą.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.