Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. spalio 14 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 
 
Naujienos
Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės tapybos paroda

   Tęsiasi Šiluvos meno bienalės renginiai, rudenį lankytojų laukia dar kelios žinomų Lietuvos menininkų parodos. Spalio 11 d. Raseinių krašto istorijos muziejuje atidaroma Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės tapybos darbų paroda.

   1990–1996 m. – autorė studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje, 1997–2000 m. tęsė bažnytinio paveldo studijas Grigaliaus universitete Romoje, 2005 m. – baigė doktorantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2009 m. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė dirba Bažnytinio paveldo muziejaus direktore.

   „Nuo kitų ekspresionistinės tapybos tradiciją tęsiančių menininkų Maslauskaitės tapyba pirmiausia skiriasi tuo, kad ji labai daug dėmesio skiria krikščioniškajai ikonografijai. Daugeliui šiuolaikinių menininkų tai tik visuotinai žinomi siužetai, simboliai ir kompozicijos, kurias laisvai interpretuoja pasauliečiai. Kitaip nei šie, šalia tapybos į teologijos studijas pasinėrusi Maslauskaitė kuria religinį meną. Vyresniosios kartos lietuvių menininkai, kurdami krikščioniškais motyvais, inspiracijų pirmiausia ieškodavo primityvistinėse medinėse dievukų statulėlėse, o Maslauskaitei išeities taškas yra senųjų renesanso ir baroko meistrų drobės. Jų figūratyvų monumentalų stilių ji perfrazuoja savo šventuosius tapydama neramiais veržliais potėpiais“ - taip dailininkės kūrybą apibūdina menotyrininkė Raminta Jurėnaitė.

   „Dažnai teigiu, kad man svarbiausia – ne tema, o tapybinė raiška, paveikslo kokybė. Apie paveikslų turinį, kodėl tapau šventuosius, nuolat klausinėja parodų žiūrovai, žurnalistai ir dailės kritikai. Natiurmortus ir peizažus visi tarsi supranta be paaiškinimų, nors man atrodo, jog žanro požiūriu mano kūryba vientisa. Aš, neatsižvelgdama į vaizduojamą objektą, ieškau savo tapyboje to paties – santykio su pasauliu, žmonėmis, savimi išraiškos“ – taip apie savo kūrybą kalba pati autorė.

   Parodos atidarymas Raseinių krašto istorijos muziejuje spalio 11 d. 16 val. Atidaryme dalyvaus ir darbų autorė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, lankytojams tai bus puiki proga susipažinti ir pabendrauti su menininke.

   Paroda veiks iki lapkričio 23 dienos.

   Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Raseinių rajono savivaldybė.

 

 

Arūnas Kazlauskas

Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 
 
 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.