Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. spalio 14 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 
 
Naujienos
Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk Betygalos piliakalniuose

   Europos paveldo dienos Lietuvoje minimos pasitelkiant įvairias tradicines (paroda, pasivaikščiojimas, ekskursija, konferencija, žygis) ir atraktyvias formas. Pastarosios pritraukia ne tik paveldo pažinimui, bet ir pramogavimui nusiteikusį jaunimą, šeimas su vaikais. Šių metų Europos paveldo dienų kontekste Dubysos regioninio parko direkcija visuomenei pristatė sutvarkytus ir pritaikytus lankymui Betygalos 1 –ajį piliakalnį ir Aukos (Alkos kalną), prieigas, patenkančias į parko Betygalos kraštovaizdžio draustinį. Takų ir informacinė sistema patogi susipažinti su kultūrine ir gamtine aplinka, įrengti suoliukai ir aukuras, pirmojo piliakalnio papėdėje esančio šaltinio „Krivio akis“ aplinka pritaikyta ilgesniam poilsiui, įrengta laužavietė.

 Projekto vykdymo metu negalėjome dėmesio skirti Aukos (Alkos) kalno teritorijoje esančios dvarininkų Jankovskių koplyčios (sumūryta XIX a. viduryje) remontui, nes statinys bešeimininkis. Diskusijose renginio metu kilo gerų pasiūlymų ir sprendimų, kurių įgyvendinimas priklausys nuo Raseinių rajono savivaldybės, kaimų bendruomenės „Betygala“, VšĮ „Atrask Raseinius“, Dubysos regioninio parko direkcijos pastangų. Juolab, betygališkiams atstačius Gediminaičių stulpus koplyčios fasadinėje pusėje, atsiranda dar viena erdvė valstybinių švenčių paminėjimams. Koplyčioje galima įrengti mažosios metalo plastikos (kryžių, saulučių, kaltinių ir lietinių tvorelių fragmentų ekspoziciją), šiuolaikinės technologijos palankios, įrengiant sezonines fotografijų, dokumentų parodas ir pan. Tiesa, pirmiausia reikia gelbėti koplytėlės čerpių stogą, interjerui didelių investicijų neprireiktų. Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojui A.Nekrošiui, dalyvavusiam renginyje, šios idėjos labai priimtinos ne vien kaip politikui, bet ir kaip raseiniškiui, besidominčiam krašto istorija, gamta. Turime iššūkį, todėl ieškosime būdų ir lėšų, visiškam piliakalnio ir alkakalnio teritorijos sutvarkymui dar ir todėl, kad čia lankosi daug turistų, vedamos ekskursijos, edukacijos.

   Jaunieji Raseinių rajono šauliai iš Ariogalos, Betygalos, Girkalnio, Raseinių, Viduklės, Šiluvos rungėsi komandiniame žaidime „Surask lobį“. Edukacinės užduotys ragino detaliau pažinti teritoriją, mokėti skaityti lobio žemėlapį, naudotis kompasu, sekti nuorodas. Pirmutiniai lobį surado Betygalos Jono Mačiulio Maironio gimnazijos šauliai, - jie puikiausiai pažįsta šią vietovę, todėl sėkmė jiems buvo palanki. Kaimų bendruomenė „Betygala“ visus subūrė prie Baltų dienos, Rudens lygiadienio laužo, rezgėsi pokalbiai apie istoriją, gyvenimą šiandien ir rytojaus lūkesčius.

 Dubysos regioninio parko vyr. specialistė Laimutė Pečkaitienė

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 
 
 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.