Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. sausio 23 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8203635
Šiandien: 3436
Dabar: 64
Prenumerata
Naujienos
Savivaldybės taryba pasvarstė 67 klausimus

   Balandžio 20 d. įvyko Raseinių rajono savivaldybės tarybos 35-asis posėdis, kuriame dalyvavo 24 Tarybos nariai. Posėdžio pradžioje Tarybos vardu Savivaldybės meras Algirdas Gricius pasveikino šį mėnesį gimtadienius šventusius politikus: Sigitą Vaičių, Aureliją Rimkienę, Romaldą Zubielą.

   Po linksmosios dalies politikai kibo į darbą ir per posėdį apsvarstė net 67 klausimus. Taryba pritarė Raseinių rajono savivaldybės Etikos komisijos 2016 metų veiklos ataskaitai, rajono sveikatos priežiūros įstaigų 2016 m. finansinėms ir vadovų veiklos ataskaitoms. Patvirtintas rajono ugdymo įstaigų didžiausias leistinas darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičius, o Gylių mokyklai-daugiafunkciam centrui leista steigti priešmokyklinio ugdymo grupę. Pritarta Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo Raseinių rajone 2017-2020 metų programai, kuri galės būti papildoma, o savo pasiūlymus bus kviečiami teikti ir rajono gyventojai.

   Po diskusijų pritarta Tarybos nario S. Vaičiaus pateiktam sprendimo projektui „Dėl Raseinių rajono savivaldybės tarybos sprendimo ir savivaldybės turto panaudos sutarties panaikinimo“: panaikintas 2013 m. Tarybos sprendimas - Savivaldybei priklausantis pastatas, esantis Milašaičių k., Ariogalos sen., kuris pagal panaudos sutartį buvo perduotos Milašaičių kaimo bendruomenei, vėl sugrąžintas Raseinių rajono kultūros centrui. Poreikis priimti tokį sprendimą atsirado todėl, kad Milašaičių kaime yra kelios bendruomenės ir vykstant įvairiems renginiams kyla problemų su pagrindine Kultūros centro pastato sale. Kaimo gyventojai nesutaria dėl patalpų panaudojimo, todėl nuspręsta nutraukti panaudos sutartį su viena iš bendruomenių, paliekant visas patalpas Kultūros centro žinioje. Pastaroji įstaiga bus atsakinga, kad visi kaimo ir aplinkiniai gyventojai galėtų tvarkingai naudotis Raseinių rajono kultūros centro patikėjimo teise valdomomis patalpomis.

   Pritarimo nesulaukė Tarybos nario A. Bautronio pateiktas sprendimo projektas, kuriuo siekta papildyti jau galiojantį 2015 m. sprendimo projektą „Dėl prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo švenčių, masinių renginių, parodų, koncertų, teatro spektaklių, cirko ir kitų renginių metu“ politikas siūlė nuo š. m. birželio 1 d. apriboti prekybą alkoholiu apskritai visų miesto ir kaimo švenčių, masinių renginių, parodų, koncertų, teatro spektaklių metu. Daugelio Tarybos narių A. Bautronio motyvai neįtikino, nes sprendimo projektas teikiamas deramai neatlikus situacijos analizės, be to, prekyba alkoholiu rajone jau ir taip uždrausta valstybinių švenčių renginių metu, renginių, skirtų nepilnamečiams, metu bei per Šilinių atlaidus.

   Balsų dauguma pritarta sprendimo projektui „Dėl seniūnijų – biudžetinių įstaigų steigimo“: nuo 2018 m. sausio 1 d. rajono seniūnijos taps Savivaldybės biudžetinėmis įstaigomis. Seniūnai, kaip biudžetinių įstaigų vadovai, turės įgaliojimus ir galės savarankiškai priimti sprendimus vietoje bei prisiims visišką atsakomybę už veiklos rezultatus. Prieš rengiant sprendimo projektą, visose 12-oje seniūnijų buvo suorganizuotos seniūnaičių sueigos ir gauti jų pritarimai steigti naujos teisinės formos seniūnijas. Be to, Centralizuoto vidaus audito skyrius pateikė išvadą, kad galima steigti biudžetines įstaigas 11- oje seniūnijų, išskyrus Kalnujų seniūniją, kuri neturi reikiamo gyventojų skaičiaus. Svarstomos galimybės Kalnujų seniūniją prijungti prie kitos seniūnijos arba prie Kalnujų seniūnijos prijungti dalį gretimų seniūnijų gyventojų, kad būtų galima steigti biudžetines įstaigas visose 12-oje seniūnijų.

   Taryba patvirtino 2018 metų nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio tarifus ir lengvatas. Patvirtinti neapmokestinami žemės mokesčiu sklypų dydžiai fiziniams asmenims, kuriems taikoma Žemės mokesčio įstatymo 8 straipsnio 2 dalies 3 punkte nustatyta lengvata (asmenims, kurių šeimose darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0–40 proc. darbingumo lygis arba kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių ar yra nepilnamečiai) bei nustatytos papildomos lengvatos daugiavaikėms šeimoms (kai šeimoje yra trys ir daugiau vaikų). Nekilnojamojo turto mokestis visoms turto grupėms bus taikomas vienodo dydžio – 0,6 proc. Numatyta ir drausminanti priemonė – padidintas tarifas už netinkamos techninės priežiūros būklės turtą, kai dėl šio fakto bus teisės aktų nustatyta tvarka užfiksuota tokia padėtis.

   Paskelbtas Raseinių rajono savivaldybės Antikorupcinė komisijos pirmininkas – į šį garbingą ir atsakingą postą Tarybos narių valia paskirtas socialdemokratas Jonas Vazgys.

   Posėdžio pabaigoje Savivaldybės meras Algirdas Gricius pristatė Raseinių rajono savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos 2017-2018 metų darbų programą. Savivaldybės vadovas pabrėžė, kad didžiulis dėmesys bus skiriamas ne tik viešųjų erdvių tvarkymui, įstaigų pastatų, gatvių ir kelių remontui, bet ir aplinkosauginiams projektams, gatvių apšvietimui, bešeimininkių avarinių statinių likvidavimui ir t. t. Nuskriausta neliks nė viena rajono seniūnija – visur bus įgyvendinama bent po vieną, o kai kur – ir po 2-3 projektus.

   Tarybos posėdžio vaizdo įrašas http://e-demokratija.raseiniai.lt/video/

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.