Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. rugsėjo 22 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Prezidento susitikimas su Kauno regiono merais ir turizmo sektoriaus atstovais

   Šiandien Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis dalyvavo Birštone vykusiame Kauno regiono merų susitikime su LR Prezidentu Gitanu Nausėda. Aptarti turizmo sektoriaus galimybes ir iššūkius į Birštoną šiandien taip pat išvyko Raseinių rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė ir VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius Arnas Zmitra.

   Kauno regiono merų susitikime su LR Prezidentu kalbėta apie savivaldybėms aktualius klausimus, susijusius su korupcijos prevencija ir viešaisiais pirkimais bei savivaldybių savarankiškumo stiprinimu ir finansinės atsakomybės didinimu. Atskiro dėmesio sulaukė ir tokie svarbūs klausimai kaip ugdymo proceso organizavimas artėjant rugsėjui, kultūros paveldo objektų išsaugojimo politika, aplinkosauga, kelių infrastruktūros gerinimas ir vandentvarkos projektų įgyvendinimas. Po susitikimo vykusioje spaudos konferencijoje valstybės vadovas teigė palaikantis iniciatyvas, kurios prisideda prie savivaldybių stiprinimo ir saviraiškos galimybių didinimo.

    Savivaldybių merai turėjo galimybę pristatyti jų vadovaujamose savivaldybėse esančią situaciją. Kalbėdamas apie regioninės ir valstybinės reikšmės klausimus, kurie aktualūs Raseinių rajonui, Savivaldybės meras Andrius Bautronis išskyrė Šiluvą kaip religinio turizmo centrą. Pasak jo, Kauno regionas turėtų išnaudoti galimybę dar labiau suaktyvinti turizmą, pasinaudojant garsiausių religinio turizmo traukos vietovių, tokių kaip Fatima, Lurdas ir kt. patirtimi. Savivaldybės meras pristatė valstybės biudžeto lėšomis bendrai finansuojamą projektą „Lietuvos partizanų memorialo Raseinių r. sav., Nemakščių sen., Kryžkalnio k. statyba ir teritorijos sutvarkymas.“ Savivaldybės vadovas išreiškė viltį, kad svarstant 2021 m. valstybės biudžetą bus skirtas finansavimas II projekto etapo įgyvendinimui – Lietuvos lankytojų centro muziejaus įkūrimui. Jis taip pat aptarė vandentvarkos projektų finansavimo reikalingumą, siekiant užtikrinti ES Miesto nuotekų valymo direktyvos (91/271/EEB) įgyvendinimą. 

   Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė ir VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius Arnas Zmitra diskutavo apie turizmo sektoriui aktualius klausimus. Susitikime, kuriame dalyvavo turizmo atstovai ir Prezidentas Gitanas Nausėda didelis dėmesys buvo skiriamas koronaviruso (COVID-19) paveikto turizmo situacijai Lietuvoje aptarti ir įvertinti galimoms grėsmėms ateityje. Turizmo sektoriaus atstovai vieningai išsakė pastabas dėl Lietuvos turizmo politikos formavimo: LR Turizmo įstatymo spragų, turizmo sektorių kuruojančios institucijos nebuvimo (šiuo metu yra tik turizmo politikos skyrius Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje). Priešingai nei Lietuvoje, daugelis ES valstybių turi turizmo ministerijas arba turizmo sektorių kuruojančius viceministrus. Prezidentas ir jo komanda išklausė pristatymus ir pažadėjo padėti spręsti aptartas problemas.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.