Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. gruodžio 11 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 

 
  

 
 
Naujienos
Kaimo ateitį kuriame šiandien

   Palūkščio kaimo bendruomenė gyvuoja jau 6 metus. Džiaugiamės pasikeitusia aplinka, laimingesniais žmonėmis. Mūsų renginiai organizuojami Savivaldybės Kaimo plėtros programos, Respublikos biudžeto ar kitomis projektams skirtomis lėšomis.

   Šiais metais Savivaldybės lėšomis buvo finansuotas projektas „Kultūros savitumo išsaugojimas ir tradicijų tęstinumas“. Už gautus Savivaldybės pinigus įsigytos būtinos kanceliarinės prekės, priemonės darbui ir projektų rengimui, talkų organizavimui. Buvo organizuoti renginiai Kejėnų archeologiniame komplekse, juose dalyvauja 100- 150 žmonių. Džiugina tai, kad kaskart vis daugiau į renginius ateina jaunimo. Tai rodo, kad jaunimą domina baltų bei šio krašto tradicijos, papročiai. Meno kolektyvai, kurie dalyvauja šventėse, atlieka liaudiškas daina, organizuoja žaidimus ir suburia įvairaus amžiaus žmones. Tai mažina socialinę atskirtį, kaimo žmones prasmingiau, geriau leidžia laisvalaikį, mokosi bendrauti. Mūsų organizuotuose renginiuose nuostabiai pasirodė kolektyvai: „Viduramžiai LT“, Raseinių rajono kultūros centro moterų ansamblis „Degulė“, Milašaičių kaimo kapela, Ramonų bendruomenės moterų ansamblis ir kt.

   Šiais metais įgyvendinome ir ES lėšomis finansuojamą, rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ teritorijos 2015 – 2023 m. vietos plėtros strategijoje planuotą, priemonės „NVO iniciatyvų skatinimas, kultūros tradicijų, amatų saugojimas ir sklaida, materialinės bazės stiprinimas“ projektą „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“. Už gautas lėšas bendruomenė įsigijo droną ir nešiojamąjį garso aparatūros kompleksą, kuriuos sėkmingai naudojame tradiciniams renginiams Kejėnų archeologiniame komplekse, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sporto švenčių įamžinimui, bendruomenės istorijos kūrimui.

 

Gražina Pečkaitienė, Palūkščio kaimo bendruomenės narė

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 
 
 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.