Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. spalio 17 d.

Prisijungimas

Prenumerata

 
 
Naujienos
Lietuvos kultūros tarybos finansuojami projektai Raseiniuose

   Gegužės pabaigoje Lietvos kultūros taryba (institucija, konkurso tvarka paskirstanti valstybės lėšas kultūriniams projektams) baigė skelbti antrojo etapo rezultatus. Raseinių rajono kultūros centro projektui „Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis Raseiniuose“ paskirtas dalinis finansavimas – 5300 eur. Apibendrinus abiejų etapų rezultatus, iš septynių mūsų pateiktų paraiškų finansuotos keturios, bendrai 22900 eur sumai.

   Tai tikrai neblogas rezultatas, nes vidutiniškai LKT paremia apie trečdalį visų įvairioms programoms ir sritims pateiktų paraiškų. Žinoma, vertinimai ir finansuotų paraiškų skaičius gali būti labai įvairūs. Programai „Lietuvos valstybės šimtmetis“ pateikta beveik 300 paraiškų, iš jų finansuota tik 50, tarp jų ir mūsų kultūros centro paraiška „Lietuvos valstybės metraštis. Šimtmečio ženklai“. Projektas „Prabylančios miesto erdvės“ finansuojamas jau ketvirtus metus iš eilės, šiemet paraiška labai gerai įvertinta ekspertų, pagal surinktų vertinimo balų skaičių tarpsritinių projektų programoje paraiška – pirmoje vietoje.

   Taigi, Raseinių rajono kultūros centras jau keletą metų sėkmingai dalyvauja šiose lėšų kultūrinei veiklai „dalybose“. Konkurencija čia didelė, užtenka pažvelgti į galutines vertinimo lenteles, kokios Lietuvos įstaigos ir organizacijos gauna dalinį finansavimą savo projektams. Neišskiriamos institucijos pagal savo statusą, svorį kultūros bendruomenėje ar darbuotojų skaičių. Vienodomis sąlygomis konkuruoja Lietuvos dailės akademija, Muzikos ir teatro akademija, kitos valstybinės kultūros institucijos, regionų kultūros centrai ir daugybė viešųjų įstaigų bei asociacijų. Visuomenėje girdėti vis daugiau nepasitenkino balsų dėl tokios neproporcingos konkurencijos, kuomet su valstybinėmis įstaigomis, turinčiomis šimtus etatinių darbuotojų, priverstos varžytis kaimo bendruomenės ar nedidelės nevyriausybinės organizacijos. Žinoma, vertinimo kriterijai vienodi visiems, reikia tikėtis, kad sprendimą lemia ne pareiškėjo vardo solidumas, bet pati projekto idėja. Planuojama šio lėšų paskirstymo pertvarka, sukuriant atskirą fondą ir regionines kultūros tarybas. Nežinia, ar tokios permainos tikrai duos savo vaisius, ar neatsitiks taip, kad rajonų organizacijų paraiškos automatiškai keliaus į „žemesnę lygą“, kur finasavimas bus daug skurdesnis, ir, neatsižvelgiant į vykdomas kultūrines veiklas, bus įgyvendinimas „tolygaus paskirstymo principas“. Taigi, „mažosios Lietuvos kultūros sostinės“ vis mažės, o pagrindinė lėšų dalis, kaip ir šiuo metu, nuguls megapoliuose. Idėjų juk negalima skirstyti į „valstybinės reikšmės“ ir „regionines“. Labai sunku būtų įvertinti, kas yra svarbiau šalies kultūrinės raidos perspektyvoje – Lietuvos atstovavimas Venecijos bienalėje, ar parama kaimo mėgėjų teatrui.

   Grįžtant prie mūsų krašto aktualijų, kuo gi Lietuvos kultūros tarybos parama yra svarbi mums? Pirmiausia – tai papildomos lėšos, suteikiančios perspektyvą paįvairinti rajono kultūrinį gyvenimą, pasikviesti daugiau skirtingų žanrų atlikėjų. Antra – tai naujų idėjų, netradicinės veiklos paskatimas, galimybė eksperimentuoti, ieškant kitokių veiklos formų. Kultūra – tai kūrybinis procesas, jame visada turi likti vietos spontaniškumui ir netikėtumo faktoriui.

 

 

 

Nuotraukos autorius – Sigitas Gudaitis

 

Arūnas Kazlauskas

Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.